Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی و وزیر آموزش و پرورش عملیات احداث کتابخانه مرکزی استان آغاز شد

با حضور استاندار مرکزی و وزیر آموزش و پرورش در ششمین روز از هفته دولت عملیات احداث کتابخانه مرکزی استان آغاز شد.

محمد حسین مقیمی در این آئین اظهار کرد: احداث کتابخانه مرکزی شهر اراک از تکالیف برنامه چهارم توسعه بوده که به همت دولت یازدهم کار احداث آن آغاز شده و در این دولت به سرانجام می رسد.

وی بیان کرد: توجه به مسایل فرهنگی نیازمند تعریف زیر ساختهای لازم است و امید می رود در سال 93 شاهد جهش بلند توسعه فرهنگی در استان مرکزی باشیم.

ˈمقیمی ابراز کرد: استفاده از ظرفیتهای فرهنگی استان نیازمند بازنگری جدی است و این کار باید با بهره گرفتن از نظر متخصصان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه انجام شود.

علی اصغر فانیˈ نیز در این آئین کتاب و کتاب خوانی را از مباحث مهم و مورد تاکید همه بزرگان کشوردانست و افزود: هم اکنون وضعیت کتابخوانی و سرانه مطالعه در کشور خوب نیست و باید تمهیداتی برای بهبود آن اندیشیده شود
.

وی مشاهیر استان مرکزی را موجب افتخار ایران دانست و گفت: احداث کتابخانه مرکزی در این استان نوید تقویت کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه را می دهد.

وزیر آموزش و پرورش در سفر یکروزه خود به شهر اراک ابتدا در پاویون استانداری مورد استقبال قرار گرفت و سپس در گلزار شهدا به مقام شهیدان ادای احترام کرد وی همچنین در مراسم آغاز عملیات احداث کتابخانه مرکزی اراک شرکت نمود و در جمع نماز گزاران جمعه سخنرانی کرد.

گفتنی است کتابخانه مرکزی اراک در زمینی به مساحت شش هزار و 800 و با زیربنای 18 هزار و 448 متر مربع در هفت طبقه ساخته می شود. کل اعتبار ساخت این کتابخانه 280 میلیارد ریال تعیین شده و امسال 23 میلیارد به عنوان اعتبار اولیه برای احداث آن در نظر گرفته شده است.

این کتابخانه که دارای مخزن، آرشیو نشریات، قرائت خانه آقایان و بانوان، اتاق های محققین ، بخش نابینایان، امانت ، کودک و نوجوان، نگهداری کودکان ، کتابهای خطی، کتابهای کمیاب و اسناد دولتی و خدمات اینترتی خواهد بود، قرار است ، پشتیبانی کتابخانه های شهرستانهای تابعه را نیز انجام دهد.

سمعی و بصری، چند رسانه ای، فهرست نویسی و رده بندی، کلاس های آموزشی، نمایشگاه و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، چاپخانه، تکثیر، تعمیر و صحافی، واحد عکاسی، سالنهای چند منظور، فضاهای اداری ، نمازخانه و پارکینگ از جمله قسمتهای پیش بینی شده برای این کتابخانه است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها