Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی و وزراء نیرو و کشاورزی طرح آبیاری قطره ای در 100 هکتار از باغ های پسته زرندیه افتتاح شد

با حضور استاندار مرکزی و وزراء نیرو و جهادکشاورزی صبح امروز  طرح آبیاری قطره ای در 100 هکتار از باغ های پسته دشت سلطان احمدلو شهرستان زرندیه افتتاح و به بهره برداری رسید.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم گفت: رویکرد دولت یازدهم در بخش کشاورزی، استفاده صحیح و بهینه از منابع آبی کشور است که با توجه به اراده عمومی و پشتیبانی دولت کارها درخصوص مدیریت آب در حال انجام می باشد.

محمود حجتی بیان کرد: 1300 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی در بودجه سال 93 پیش بینی شده استو طبق برنامه ریزی صورت گرفته باید در سال 200 هکتار زمین کشاورزی به آبیاری نوین مجهز شود.

وی عنوان کرد: تاکنون یک میلیون هکتار زمین کشاورزی در کشور زیر کشت آبیاری نوین قرار گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: توجه به مسائل مهندسی، زیرساختها، آموزش و فرهنگسازی و ایجاد و احیاء سیستم های آبیاری نوین  و پشتیبانی پس از بهره برداری از این نوع آبیاری بسیار مهم و ضروری است.

در ادامه وزیر نیرو اظهار کرد: آبیاری نوین باعث می شود منابع آب در کشور به صورت مدیریت شده مورد بهره برداری قرار گیرد .

حمید چیت چیان افزود: تنها راه نجات کشور در مصرف آب مدیریت بهینه منابع آبی است که امیداوریم با همکاری وزارت های نیرو و کشاورزی این مهم با سرعت بیشتری محقق شود.

 وی ابراز کرد: حدود 500 شهر در سطح کشور در زمینه آب شرب شرایطی دارند که میزان مصرف و نیاز آنها با میزان تامین آب برابری می کند .

وزیر نیرو اضافه کرد: در چنین شرایطی اگر در نوع مصرف آب بی دقتی صورت گیرد و یا با گرمای شدید مواجه شویم که به آب بیشتری نیاز باشد قطعی آب را در پی خواهیم داشت.

چیت چیان تصریح کرد: با تلاش، جدیت و کار شبانه روزی همکاران و همدلی مردم در کلانشهرها تمام تلاشمان را خواهیم کرد که دچار قطعی آب نشویم و در حال حاضر نیز برنامه ای برای جیره بندی آب نداریم .

گفتنی است این طرح نخستین پروژه آبیاری قطره ای تلفیقی در سطح 100 هکتار باغ پسته در کشور است که توسط محمود بارانی باغدار این منطقه با شش میلیارد و 145 میلیون و129 هزار و سیصد ریال اعتبار از محل تسهیلات بلاعوض دولتی و آورده بخش خصوصی به بهره برداری رسید .

منطقه سلطان احمدلو شهرستان زرندیه دارای پنج هزار و 300 هکتار باغ پسته است که اجرای طرح آبیاری قطره ای در تمام سطح باغ های این منطقه توسط باغداران در حال اجرا است.     

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها