Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی و رئیس بنیاد مستضعفان، موانع و ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی کاوه مورد ارزیابی قرار گرفت

 

مقیمی عصر امروز در بازدید از منطقه وی‍‍‍ژه اقتصادی شهرک صنعتی کاوه در شهرستان ساوه که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام شد، گفت: با توجه به فعال شدن روند واردات و صادرات در این منطقه، نیاز سرمایه گذاران به این امور در محل شهرک فراهم شده و از قوانین منطقه ویژه برخوردار می باشند.

 

مقیمی استاندار مرکزی منطقه ویژه اقتصادی ساوه را ویژگی جدید و مهم این شهر عنوان کرد و گفت: این منطقه که سال ها در حال احداث و شکل گیری می باشد چند ماهی است که بصورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده و امسال نیز مقدمات راه اندازی آن فراهم شده است.  

مقیمی افزود: بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی در شهر ساوه، از لحاظ گمرک و انبارهای بزرگ کالاهای صادراتی و وارداتی و همچنین به لحاظ تولیدات صنعتی و غیره، آینده روشنی را برای منطقه رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: با شرایط ضمنی که در حال حاضر برای منطقه ویژه اقتصادی شهرک صنعتی کاوه فراهم شده است در آینده نزدیک برای توسعه این منطقه قدم های بزرگی برداشته خواهد شد.  

استاندار مرکزی با بیان اینکه به موازات شهرک صنعتی کاوه، شهرک صنعتی ساوه نیز به مساحت 1200 هکتار در حال راه اندازی است، عنوان کرد: این امکانات برای شهرستان ساوه بسیار امیدوار کننده است و در آینده ظرفیت ویژه آن ارتقاء خواهد یافت.

استاندار مرکزی با بیان اینکه خیلی از قوانین و مقررات منطقه ویژه اقتصادی به نفع تولید کنندگان است، گفت:منطقه ویژه اقتصادی شهرک صنعتی کاوه پتانسیل خوبی برای جذب سرمایه گذاری است و باید فعال باشد و برای شکل گیری هر چه سریعتر آن تلاش های لازم انجام شود.

مقیمی با تأکید بر اینکه همه باید برای جذب سرمایه گذار در این منطقه تلاش کنند، خاطر نشان کرد: تمام تلاش مسئولین ساوه هم بر این است تا سرمایه گذاران با خیال راحت و با فراغت بال برای سرمایه گذاری اقدام کنند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان ساوه و ظرفیت های این شهرستان، افزود: 400 واحد صنعتی فعال، کشاورزی بسیار قوی، نزدیکی به شهر تهران و عرضه سریع محصولات به بازار از ظرفیت های بالقوه شهرستان ساوه است.

استاندار مرکزی وی با اشاره به صنعتی بودن استان مرکزی، ابراز کرد: باید با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود در استان راهی در پیش گرفته شود که اتفاقات خوبی در حوزه صنعت رخ دهد که این امر با اتخاذ تصمیمات جدی و برنامه ریزی های اساسی محقق می شود.

استاندار مرکزی، ابراز کرد: اگر منابع مالی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی در استان تأمین شود به افزایش ظرفیت تولید آنها کمک می شود و باعث رونق فروش و صادرات می گردد.

مقیمی افزود: برای رفع معضلات واحدهای تولیدی و رسیدن به توسعه اقتصادی، بررسی کمبودها و شناسایی مشکلات در دستور کار قرار دارد تا از این طریق با کمک سازمان ها و وزارتخانه های مختلف ساماندهی های لازم در این خصوص صورت بگیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه پایین آمدن قیمت نفت باعث خواهد شد که تحول ویژه اقتصادی داشته باشیم، گفت: اگر اراده ما قوی باشد و تصمیمات جدی اخذ شود، قطع وابستگی از نفت در استان مرکزی و به خصوص شهرستان ساوه به خوبی می تواند انجام شود.

مقیمی بیان کرد: بخش های مختلف همکاری خواهند کرد تا جهشی در صنعت استان شکل بگیرد و برنامه های بسیاری برای جذب سرمایه گذاری انجام شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها