Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی وضعیت شرکتهای سایپا و پتروشیمی خمین بررسی شد

 زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشستی که به منظور بررسی وضعیت شرکتهای سایپا و پتروشیمی خمین در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: احداث واحدهای بزرگ صنعتی و غیر صنعتی  راهبرد کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان است.

زمانی‌قمی بزرگترین دغدغه دولت تدبیر و امید در شهرستان خمین را مسئله معیشت و اشتغال عنوان کرد و گفت: کاهش نرخ بیکاری این شهرستان با حرکت در مسیرهای عادی قابل حل نیست، رفع این چالش جدی شهرستان نیازمند اجرای پروژه‌های بزرگ است که در این راستا دولت سفارش و تاکید بسیاری به مجموعه استان داشته است.

وی با اشاره به اینکه کاهش بیکاری از مطالبات اصلی و به‌ حق مردم شهرستان خمین است، تصریح کرد: نرخ بیکاری خمین زیبنده این شهرستان نیست و رفع آن نیازمند تحولی جدی  در این عرصه است.

استاندار مرکزی افزود: کاهش مشکل بیکاری از طریق احداث واحدهای بزرگ صنعتی و غیر صنعتی محقق خواهد شد.

زمانی‌قمی بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی ربط در جهت پیشبرد و پیشرفت پروژه‌های شهرستان خمین تاکید کرد.

استاندار مرکزی در ادامه از اخذ 28 میلیارد تومان تسهیلات به منظور تامین آب شرب شهرستان خمین از طریق صندوق توسعه ملی خبر داد که به بانک رفاه منتقل شده است.

زمانی قمی با اشاره به وضعیت سه پروژه آبرسانی شهرستان خمین، میزان پیشرفت این پروژه ها را مناسب ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای انجام مابقی امور نیازمند یک ستاد هوشمند هستیم که در حال حاضر در شهرستان شکل گرفته است، افزود: روند پیشرفت سه پروژه آبرسانی با دقت بررسی خواهد شد تا از شکل‌گیری کامل و به بلوغ رسیدن آن اطمینان حاصل کنیم.

ساداتی فرماندار شهرستان خمین نیز با اشاره به نگاه ویژه مسئولان استان جهت پیگیری و رفع مشکلات و مطالبات مردم، گفت: امید است که دو پروژه صنعتی سایپا و پتروشیمی خمین  یک شروع و حرکت به سمت سازندگی خمین باشد و تصمیمات مسئولان استانی در جهت زدودن غبار فقر و محرومیت از شهرستان یاری‌گر ما باشد.

ساداتی استفاده از خرد جمعی و حاکمیت عقلانیت به دور از دروغ و شعارپردازی را در روند تکامل شهرستان امری مهم دانست و با اشاره به اینکه خمین نیازمند عزم ملی برای رفع مشکلات است، گفت: گام اول در این عرصه اصلاح نگرش منفی برای ایجاد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی است که متاسفانه هنوز میان شهرک صنعتی و سرمایه‌گذاران الفت ایجاد نشده و اصلاح این رویکرد مستلزم نگاه ویژه است.

گفتنی است در این جلسه مسائل و مشکلات پروژه‌های صنعتی شهرستان خمین با حضور مدیران عامل بررسی و نظرات و پیشنهادات در این حوزه مطرح شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها