Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مشکلات صنعتگران دلیجان بررسی شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست بررسی مشکلات صنعتگران دلیجان، گفت:برطرف کردن مشکلات تولید کنندگان در دستور کار مسوولان اجرایی استان قراردارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توجه به اقتصاد، اشتغال و افزایش درآمد سرانه از اولویت های دولت تدبیر و امید است و برطرف کردن مشکلات تولید کنندگان در دستور کار مسوولان اجرایی استان قراردارد.

وی افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی، ناشی از تحریم های خارجی و بخش دیگر مربوط به مدیریت های داخلی است که برای رفع این مشکلات باید با بخش خصوصی تعامل موثر داشته باشیم و دولت نیز بستر سازی های لازم را انجام دهد.

زمانی قمی گفت: هیچ دولتی نمی تواند با سیاست های تمرکز گرا کشور را به توسعه پایدار برساند، لذا می طلبد بخش خصوصی با همه توان خود وارد عرصه کار و تولید شود.

استاندار مرکزی  با بیان اینکه سیاست دولت یازدهم حمایت از بخش خصوصی است، ابراز کرد: فعال بودن و مشارکت بخش های غیر دولتی زمینه را برای داشتن اقتصادی پویا فراهم می کند.

وی تصریح کرد: تولید باید با هدف صادرات و رقابت در بازارهای جهانی باشد و تلاش برای رفع موانع قانونی و مشکلات موجود در زمینه توسعه تجارت خارجی و صادرات غیر نفتی ضروری است.

زمانی قمی به شرایط ویژه کشور و دولت از نظر اعتباری اشاره کرده و گفت: همه باید دست به دست هم دهند که امسال را پشت سر بگذاریم و هنرمان این باشد که کشور را از این وضعیت عبور دهیم و تلاش کنیم کشور را با همین وضعیت مدیریت کنیم.

استاندار مرکزی ضمن تاکید بر تقسیط بدهی های واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: دستگاه های تامین اجتماعی، برق، آب و گاز می بایست با درک شرایط پیش رو به مسائل نگاه کنند.

وی گفت: در شرایطی که کشور از نظر اعتباری با کمبود مواجه است، در پیچ و خم های بروکراسی به کارآفرینان فشار وارد نیاوریم.

زمانی قمی بیان کرد: کارآفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان کارخانه به نقاط سختی رسیده اند و باید از آنها دلجویی شده و مسائل و مشکلات آنها را پیگیری و حل و فصل کرد.

استاندار مرکزی در خصوص واحدهای تولیدی الیاف اظهار کرد: دولت مصوب کرده است که 95 درصد مواد اولیه این واحدها را در اختیارشان بگذارد، اما پتروشیمی ها خلاف این مصوبات عمل می کنند که خودسری است و باید جلوی این کار را گرفت.

وی گفت: باید فرمولی را تهیه و طراحی کرد که همه بر اساس آن به صورت واحد مشکلاتشان بررسی و دنبال شود تا حداکثر استفاده از زمان نیز برده شود.

زمانی قمی ضمن تاکید بر برخورد مناسب روسای ادارات با کارآفرینان و سرمایه گذاران، گفت: این افراد با ما مشارکت می کنند چرا باید با این شرکای خوب بد برخورد شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت وارث این شرایط است، ادامه داد: دولت این شرایط را به وجود نیاورده است و باید آن را مدیریت کرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات ودلیجان نیز آماده نبودن زیرساخت های شهرک های صنعتی دلیجان ، کمبود زمین ، نبود ایستگاههای آتش نشانی دربرخی از نواحی صنعتی، نبود تصفیه خانه فاضلاب و محل نامناسب دفع پسماند صنعتی را ازمشکلات صنایع این شهرستان عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست صنعتگران کمبود منابع مالی وتسهیلات، کمبود آب، روند پیچیده وطولانی واگذاری زمین وتامین زیرساختهای آن را ازمشکلات خودعنوان کردند.

یادآور می گردد استاندار مرکزی در جریان سفر به شهر دلیجان  از شهرک صنعتی این شهر نیز بازدید کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها