Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مشکلات شهرک صنعتی ایبک آباد اراک بررسی شد

مقیمی عصر امروز در جریان بازدید 4 ساعته از شهرک صنعتی ایبک آباد شهر اراک، گفت: مهمترین وظیفه مدیران استان تسهیل راه برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار است.

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه سیاست محوری دولت بر تقویت تولید و جذب سرمایه گذاران است، اظهار کرد: باید تا جائی که قانون اجازه می دهد تسهیل کننده راه برای سرمایه گذاران  باشیم و تمام تلاش خود را در این راستا بکار گیریم.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به توسعه باید چرخ تولید به حرکت درآید، بیان کرد: رونق تولید؛ زندگی خوب و افزایش درآمد مردم را در پی  دارد و در توسعه یافتگی نیز نقش مهمی دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: شهرک های صنعتی باید با ارائه خدمات و تسهیلات مناسب زمینه را برای جذب سرمایه گذار فراهم کنند و این مهم در مناطق کمتر برخوردار استان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مقیمی با اشاره به اینکه فضای موجود در  شهرک صنعتی ایبک آباد بعنوان یک سرمایه است، ابراز کرد:  باید برای جذب سرمایه گذار در این شهرک مشوق سرمایه گذار باشیم و در او علاقه و انگیزه ایجاد کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه انجام مطالعات زیست محیطی یکی از پیوست های اساسی ایجاد صنعت است، بیان کرد:  فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی با  حفظ شرایط زیست محیطی از اولویت هایی است که این واحدها ملزم به رعایت آن هستند و در غیر اینصورت باید نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام نمایند.

مقیمی اظهار کرد: ایجاد تصفیه خانه فاضلاب برای مهار آلایندهای صنعتی در شهرک ایبک آباد شهر اراک ضروری است و نمی توان به بهانه تولید سلامت محیطی را به مخاطره انداخت.  

استاندار استان مرکزی گفت: شرکت های تولیدی مشکل دار این شهرک باید با پرداخت سهم مناسب در ایجاد تصفیه خانه فاضلاب مشارکت کنند و حوزه دولتی نیز در حد توان در کنار آنها است.

مقیمی گفت: مشکل آب این شهرک طی شش ماه آینده مرتفع خواهد شد.  

وی با بیان اینکه شهر صنعتی ایبک آباد دومین شهرک صنعتی شهر اراک است و علی رغم امکاناتی که دارد، دارای مشکلاتی نیز می باشد، عنوان کرد: آنچه که در این شهرک حائز اهمیت است تنظیم، ترتیب و انجام کار طبق موازین علمی است.

گفتنی است استاندار مرکزی از شرکت های ضد یخ اکسیر پویان، الکل جهان طب، دیر گداز، چرم مصنوعی یاران، آلومینیوم کارا و کوثر پروفیل اراک مستقر در این شهرک صنعتی بازدید کرد.

این شهرک صنعتی دارای 9 واحد است که تا پایان سال جاری به 15 واحد خواهد رسید.

شایان ذکر است مشکل جاده این شهرک، فضای سبز و پشتیبانی از هیأت مدیره از دیگر مواردی بودند که در این بازدید عنوان و مورد بررسی قرار گرفتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها