Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مسائل و مشکلات شهرستان های آشتیان و تفرش بررسی شد

مقیمی صبح امروز در نشستی که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای آشتیان و تفرش در محل استانداری برگزار شد، مسائل و مشکلات شهر های مذکور را مورد بررسی قرار داد و بر رفع این مشکلات تاکید کرد.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه بهسازی محور فراهان به آشتیان از سال آینده در دستور کار قرار می گیرد، اظهار کرد: هزینه ساخت این طرح از محل اعتبارات استانی تأمین می شود و مسئولان مربوطه باید تلاش کنند این طرح تا پایان سال 1395 به بهره برداری برسد.  

وی بیان کرد: طرح راهجرد به آشتیان نیز به راهجرد– آشتیان– تفرش و راهجرد–  آشتیان– فراهان تبدیل شود و تا سال 95 به بهره برداری برسد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه‌، ایجاد راه اصلی از مراکز استان به شهرستان ها یکی از اقدامات مهم بشمار می رود و جهت رفع مشکلات موجود در نقاط حادثه‌خیز شهر آشتیان، ایجاد یک راه اصلی ضروری است.

مقیمی با اشاره به پیشینه تاریخی شهرستان تفرش و موقعیت جغرافیایی این شهر، اظهار کرد: محور توسعه تفرش گردشگری است و این شهر می‌تواند به عنوان منطقه‌ نمونه‌ گردشگری معرفی شود که در این راستا باید پیگیری های لازم صورت پذیرد.

وی افزود: مرمت و توسعه‌ی مقبره امامزادگان ابوالعلاء(ع) و سید محمد(ع) شهرستان تفرش با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه نماینده مردم شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز درخصوص مسائل و مشکلات شهرستان های تفرش و آشتیان مطالبی را ارائه نمود.

شایان ذکر است الحاق 48 هکتار از اراضی کشاورزی با تغییر کاربری به ساخت و ساز مسکونی، آسفالت شهرک مسکونی باقرآباد آشتیان، تأمین متخصص رادیولوژی، اطفال، زنان و زایمان، جراحی عمومی و بیهوشی در بیمارستان امام سجاد(ع)، کمبود پرستار و راه اندازی یک داروخانه مجهز خصوصی به عنوان مهمترین خواسته های مردم شهرستان آشتیان در این جلسه بیان شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.

همچنین توسعه آرامگاه پورفسورحسابی، ساخت تونل نقره کمر و مرحله دوم تصفیه خانه شهرستان تفرش، انجام اقدامات لازم جهت رفع مشکلات روشنایی گردنه‌ی گیان و آسفالت محور ورودی تفرش نیز از جمله تصمیماتی بود که در این جلسه جهت رفع مشکلات شهرستان تفرش اتخاذ شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها