Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مسائل و مشکلات شهرستان محلات بررسی شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی در نشستی که در محل استانداری برگزار شد، مسائل و مشکلات شهرستان محلات در بخشهای معادن، راه و شهرسازی و کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: با توجه به اینکه منطقه ویژه اقتصادی از قوانین و  مزایایی نظیر معافیتهای مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی برخوردار است و باعث سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات و جذب سرمایه گذار خارجی می شود، این امر اهمیت ایجاد منطقه ویژه  اقتصادی سنگ در محلات را دوچندان می کند.

وی با تاکید بر تسریع در مشخص شدن سازمان اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سنگ در محلات بیان کرد: صادرات سنگ محلات از مهمترین اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی به شمار می رود که پیگیری های لازم برای ایجاد آن در حال انجام است و باید در کوتاهترین زمان، میسرترین راه برای انتخاب سازمان اجرایی این منطقه در نظر گرفته شود.

زمانی قمی گفت: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان باید نسبت به تعطیلی معادن اطراف آبگرم محلات که مجوز بهره برداری آنها به پایان رسیده است، اقدام نماید.

استاندار مرکزی با اشاره به اختیارات جدیدی که از سوی دولت به چندین دستگاه اجرایی از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اداره کل حفاظت محیط زیست تفویض شده است، گفت: دولت با تفویض این اختیارات دست مدیران را برای انجام برخی امور باز گذاشته که باید در نشستی با حضور مدیران دستگاههای مربوطه به آن پرداخته شود.

گفتنی است در این نشست مصوب شد، دهکده گل و گیاه محلات  برای رفع مشکل آب از پساب و آب چاه استفاده کند، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مشکل ارزش افزوده و حقوق دولتی معادن محلات را پیگیری کند، مشکل زمین مرغ بومی محلات در جلسه ای با حضور مدیر کل اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و شهرداری مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه ارائه شود، جاده دانشگاه ملی شهرستان محلات به طول 1000 متر که زیرسازی آن انجام شده است توسط راه و شهرسازی آسفالت شود و 500 متر دیگر نیز از طریق تخصیص اعتبار از ماده 180 انجام شود و نسبت به انتخاب سازمان اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سنگ محلات تسریع بعمل آید.

یادآور می گردد در این نشست نماینده مردم شهرستانهای محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی استان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی و فرماندار شهرستان محلات حضور داشتند و سخنانی را بیان کردند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها