Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مسائل و مشکلات دانشگاه های استان مورد بررسی قرار گرفت

با حضور استاندار مرکزی عصر امروز مسائل و مشکلات دانشگاه های استان مورد بررسی قرار گرفت.

محمدحسین مقیمی در جلسه شورای هماهنگی دانشگاههای استان که در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری استان تشکیل شد، گفت: دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی به عنوان خاستگاه نخبگان از نقش قابل توجهی در تحقق سند چشم انداز توسعه برخوردارند.    
وی بیان کرد: صنعت نیز درراستای توسعه و بهبود فرایند تجارت کالاهای با فناوری پیشرفته و حضور فعال تر کشور در بازار جهانی و داخلی نقش مهمی به عهده دارد.

مقیمی با تاکید بر ایجاد دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان در دانشگاهها، عنوان کرد: تربیت دانشجوی کارآفرین از ویژگی‌های دانشگاه نسل سوم است چرا که باید دانشجو نو‌آور و کار‌آفرین باشد.

استاندار مرکزی با اشاره بر ضرورت توسعه شرکتهای دانش بنیان، ادامه داد: برای ارتقاء سطح مالی شرکت‌های دانش بنیان و تازه تاسیس استقرار در واحدهای صنعتی ضروری است.

وی اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص اصلی‌ترین مأموریت وزارت علوم است و این مراکز نقش بی‌بدیل در تحقق این مهم را ایفا می‌کنند.

مقیمی با بیان اینکه رسیدن به اهداف آموزش عالی و افق‌های ترسیم شده باید محور فعالیت‌های مسئولان آموزش عالی قرار بگیرد، تصریح کرد: کیفیت بخشی به منابع انسانی به عنوان سرمایه‌ای بزرگ در اقتصاد دانش بنیان ضروری است.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: حضور فعالان صنعتی و دانشگاه در این نشست ها موجب پیدایش زبان مشترک و زمینه تعامل پایدار و سازنده دو طرف می شود.
شکرا... حسن بیگی  افزود: حوزه صنعت یکی از مخاطبان اصلی پژوهش دانشگاهی است و تعامل صنعت و دانشگاه یکی از مولفه های اصلی توسعه پایدار است.
وی خاطر نشان کرد: پارک علم و فن آوری با معرفی خود از طریق مطبوعات به نخبگان و دانشگاهیان می تواند زمینه توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان را فراهم کند.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: همچنین پارک علم و فن آوری با معرفی فعالیت های خود می تواند جوانانی که روحیه ابتکار دارند را جذب و شرایط ایجاد اشتغال برای آنان را فراهم کند.
در ادامه استاندارمرکزی به همراه معاونین و مدیران کل استانداری از بخش های مختلف پارک علم و فن آوری استان بازدید کردند .

گفتنی است در این جلسه پیگیری زمین دانشگاه صنعتی، مشکلات پل عابر پیاده آموزشکده فنی و حرفه ای اطهر، مشکلات دانشکده پرستاری خمین وهمچنین اختصاص مکان بنیاد نخبگان استان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها