Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی مبلغ 79 میلیارد تومان اعتبارات استانی بین شهرستان های 12 گانه تقسیم شد

بعداز ظهرامروز اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 1393 با حضور استاندار مرکزی در محل سالن جلسات استانداری تشکیل و مبلغ 79 میلیارد تومان اعتبارات استانی بین شهرستان های 12 گانه تقسیم شد.

محمد حسین مقیمی در این جلسه از مناسب نبودن برخی محورهای استان ابراز ناخشنودی نمود و تکمیل پروژه های مربوط به توسعه راه های استان از جمله راه شهرستان کمیجان، محور تهران ـ اراک، محور تهران ـ ساوه ـ اراک، محور تهران ـ قم ـ اراک و راه آهن سریع السیر محمدیه به طول 120 کیلومتر را دارای اهمیت بسیاری برشمرد.

وی اظهار نمود: شهرستان کمیجان دارای راه فرعی درجه 2 بوده که زیبنده مردم این شهرستان نمی باشد.

استاندار همچنین به وقوع زلزله های سال گذشته در شهر داوودآباد اشاره نمود و گفت: باید از سرجمع اعتبارات سال جاری، اعتباری برای احداث 2 یا 3 مدرسه در این شهر در نظر گرفته شود.

 در ادامه آصفری نماینده مردم شهرستان های اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز حل مشکل آب استان، بهداشت و درمان و تکمیل پروژه های نیمه تمام را از مسائل مهم و ضروری در استان برشمرد.

در پایان سهم شهرستان های 12 گانه استان از اعتبارات سال 93 پیشنهاد و با رأی حداکثری اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

دو مصوبه دیگر نیز از نتایج این جلسه بود که یکی واگذاری ساختمانی در شهرستان زرندیه از سوی آموزش و پرورش به مرکز فنی و حرفه ای به شرط تأمین اعتبار و زمین توسط فنی و حرفه ای و دیگری منتفی شدن انتقال مرکز فنی و حرفه ای دلیجان به خنداب بود که مقرر شد این مرکز در بخش قالهر دلیجان مورد بهره برداری قرار گیرد.

یادآور می گردد از مبلغ اعتبار یادشده 1 میلیارد و 800 میلیون تومان به شهرستان آشتیان، 20 میلیارد و 400 میلیارد تومان به شهرستان اراک، 3 میلیارد و 300 میلیون تومان شهرستان تفرش، 6 میلیارد و 100 میلیون تومان شهرستان خمین، 7 میلیارد و 100 میلیون تومان شهرستان خنداب، 3 میلیارد و 400 میلیون تومان شهرستان دلیجان، 5 میلیارد و 400 میلیون تومان شهرستان زرندیه، 11 میلیارد تومان شهرستان ساوه، 10 میلیارد تومان شهرستان شازند، 3 میلیارد و 100  میلیون تومان شهرستان فراهان، 4 میلیارد و 500 میلیون تومان شهرستان کمیجان و 3 میلیارد و 400 میلیون تومان شهرستان محلات تخصیص یافت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها