Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی فاز دوم مرکز نگهداری سالمندان اراک افتتاح شد

با حضور محمد حسین مقیمی شامگاه روز گذشته فاز دوم مرکز نگهداری سالمندان اراک افتتاح شد.

استاندار مرکزی در مراسم افتتاح مرکز نگهداری سالمندان اراک، اظهار کرد: دین مبین اسلام و آموزه های معنوی و معرفتی بر امداد و کمک به هم نوع در شرایط سخت و دشوار و انفاق و کم کردن فاصله طبقاتی تاکید ویژه دارند .

وی ابراز کرد: در جامعه اسلامی و براساس قانون اساسی دولت مکلف است برای آحاد مردم شرایط یک زندگی خوب و تحقق عدالت اسلامی در جامعه را فراهم نماید.

مقیمی اضافه کرد: اگر دولت ها تمام تلاش و اهتمام خود را برای بهتر زیستن مردم به کار گیرند، باز هم از نیاز به خیرین و نیکوکاران بی نیاز نخواهند بود.   

وی با اشاره به اینکه دولت باید شرایط را برای کار خیرین فراهم کند، بیان کرد: هم اینک 450 سازمان مردم نهاد در استان مرکزی فعالند که بخش عمده ای از آنها در خیریه های بهزیستی و کمیته امداد فعالیت دارند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: خیرین باید خداوند را شاکر باشند که توفیق خدمت در این راه را پیدا کرده اند و مورد عنایت خداوند واقع شده اند.

محمد حسین مقیمی مهمترین خصلت و ویژگی حضرت علی(ع) را کمک به فقراء عنوان کرد و گفت: کمک به فقرا در نیمه شب توسط حضرت علی(ع) به عنوان یک انسان کامل که همه خصلت هایش سرآمد است، نشان دهنده شخصیت کامل ایشان می باشد.

گفتنی است مرکز نگهداری روزانه سالمندان اراک در فضایی به مساحت 840 متر مربع با کمک خیرین نیکوکار استان ساخته شده است.برای ساخت این مرکز 400 میلیون تومان هزینه شده و اعتبار اولیه آن را که بالغ بر 100 میلیون ريال می باشد، خانواده شهید آمره  پرداخت کرده اند.ظرفیت این مرکز در مرحله اول 50 سالمند است که به تدریج با پیشرفت های عمرانی افزایش خواهد یافت.

 یادآور می گردد در این مراسم سرپرست اداره کل بهزیستی استان  نیز به بیان سخنانی پرداخت.        

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها