Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی طرح گازرسانی به کوره های آجرپزی مرزیجران به بهره برداری رسید

با حضور مقیمی صبح امروز طرح گازرسانی به کوره های آجرپزی منطقه مرزیجران  با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ريال و در راستای کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک به بهره برداری رسید.

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شرط داشتن زندگی خوب، محیط زیست سالم، درآمد مکفی و تولید، اتحاد و همکاری است، اظهار کرد: اجرای این پروژه بیانگر این مهم است که اگر همه با هم تلاش و حرکت کنیم می توانیم بسیاری از مشکلات از جمله مشکل اشتغال، تولید و محیط زیست را مرتفع نمائیم.

مقیمی با بیان اینکه کوره داران منطقه مرزیجران اولین گروهی بودند که در انجام طرح گازرسانی به کوره های آجرپزی اعلام آمادگی کردند و همکاری داشتند، تصریح کرد: مردم منطقه مرزیجران، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی و شرکت گاز استان  در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند که جز با همکاری آنها این کار میسر نمی شد.

استاندار مرکزی اجرای این طرح تولیدی و زیست محیطی را گام مؤثری در جهت کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک عنوان کرد و گفت: آلودگی شهر اراک به عنوان یک دغدغه اصلی برای مردم و مسئولین استان است و مشکلاتی را ایجاد نموده  که باید دست به دست هم دهیم و برای رفع آنها تلاش کنیم.

مقیمی از اقدامات و فعالیت های خبرنگاران و سازمان های مردم نهاد استان تقدیر کرد و گفت:  رصد فعالیت های مسئولین استان از طریق سازمانهای مردم نهاد و خبرنگاران و همچنین پیگیری  های آنها باعث علاقمندی مسئولین به کار و به نتیجه رسیدن کارها می شود.

گفتنی است عملیات گازرسانی به کوره های آجرپزی منطقه مرزیجران از توابع شهرستان اراک از نیمه دوم سال گذشته در راستای کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک در دستور کار شرکت گاز استان مرکزی قرار گرفت.

عملیات اجرایی شبکه گذاری این پروژه از ابتدای سال جاری آغاز شد و در کمتر از 8 ماه  به مرحله بهره برداری رسید.

هزینه تأمین کالای مورد نیاز و اجرای این پروژه بالغ بر 30 میلیارد ريال می باشد که حدود 35 درصد آن از طریق استانداری مرکزی و کوره داران و مابقی از منابع داخلی شرکت گاز استان تأمین گردیده است.

جهت گازرسانی به منطقه فوق الذکر 12 هزار متر شبکه گاز از نوع فولادی و پلی اتیلن اجرا شده است و یک عدد ایستگاه تقلیل فشار سی. جی. اس با ظرفیت 20 هزار متر مکعبی و یک عدد ایستگاه تقلیل فشار تی. بی. اس با ظرفیت 10 هزار متر مکعبی ساخت و نصب گردیده است.

با اجرای گازرسانی به این منطقه تعداد 22 کوره آجرپزی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند و سوخت اولیه این کوره ها با گاز طبیعی خواهد شد که در کاهش آلودگی هوای شهر اراک سهم بسزایی دارد و با جایگزینی این سوخت پاک به جای دیگر سوخت ها سالانه 40 میلیون لیتر در مصرف فرآورده های نفتی صرفه جوئی اقتصادی خواهد شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها