Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی صدور کارت منزلت برای سالمندان شهرستان اراک تصویب شد

عصر روز گذشته در جلسه شورای ساماندهی سالمندان که با حضور استاندار مرکزی و دبیر شورای ساماندهی سالمندان کشور در محل استانداری مرکزی تشکیل شد، صدور کارت منزلت برای سالمندان شهرستان اراک و روستاهای همجوار به صورت پایلوت به تصویب رسید.

محمد حسین مقیمی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ احترام به سالمندان باید به عنوان یک اصل مهم در جامعه بنا شود، افرود: با فرهنگ سازی و رعایت جایگاه سالمندان در جامعه باید زمینه های تسهیل خدمات برای دارندگان کارت منزلت در جامعه فراهم شود و تمامی سازمانها و نهادهای ذیربط موظفند که خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار دهند.

استاندار تصریح کرد: تمامی دستگاه ها بایدگزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای ساماندهی سالمندان ارائه دهند و  دستورالعمل ها نیز به طور مکتوب به تمامی این دستگاه ها ابلاغ شود  و آنها نیز ملزم به رعایت قوانین و ضوابط مربوطه هستند.

وی افزود: دبیرخانه شورا باید طبق تفاهم نامه پیشنهادی تعاملات خود را در حوزه های مختلف خدمات رسانی افزایش دهد و با امضای تفاهم نامه ها از امکانات رفاهی، فرهنگی و تفریحی ادارات ذیربط جهت رفاه سالمندان استفاده کند.

یادآور می گردد در ابتدای این جلسه از سوی مدیر کل بهزیستی استان گزارشی در خصوص عملکرد شورا ارائه گردید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها