Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی سامانه پایش لحظه ای غبار کارخانه سیمان دلیجان افتتاح شد

با حضور استاندار مرکزی روز گذشته سامانه پایش لحظه ای غبار  کارخانه سیمان دلیجان افتتاح شد.

محمد حسین مقیمی اظهار کرد: اجرای اینگونه طرح ها به کاهش آلودگی هوا کمک می کند و می توانیم هر لحظه از وضعیت آلودگی آگاهی داشته باشیم که اگر از حد استاندارد تجاوز کرد واحدهای کارخانه نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

وی بیان کرد: حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و همه باید در این زمینه مشارکت و همیاری نمایند تا محیط زیست سالم بماند و در استفاده از محیط زیست نیز باید دقت لازم به عمل آید تا برای نسل های آینده حفظ شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان دلیجان از نظر تولید و کیفیت تولید در شرایط مطلوبی قرار دارد، عنوان کرد: این کارخانه از سال 87 آغاز به کار کرده  و ظرفیت سالانه این کارخانه معادل یک میلیون تن سیمان است که با کیفیت بالا به بازار عرضه می‌شود که 20 تا 25  درصد از تولیدات کارخانه به کشورهای عراق و تاجیکستان صادر می شود.

وی خاطر نشان کرد: کارخانه سیمان دلیجان با قرار گرفتن در بین استانهای تهران، اصفهان، لرستان، فارس، قم و منطقه آزاد تجاری سلفچگان یکی از بهترین موقعیت های توزیع سیمان را دارا می باشد.

 مقیمی در جریان این سفر از محل احداث سیلوی 75 هزار تنی مجتمع صنایع غذایی گندم نیز بازدید بعمل آورد و مسئول مربوطه توضیحاتی را در رابطه با روند اجرای پروژه از جمله شروع عملیات اجرایی ساخت ذخیره‌ سازی غلات و مواد غذایی از فروردین ماه امسال، ظرفیت ذخیره‌سازی 25 هزار تن انواع غله و ساخت کارخانه تولید آرد با ظرفیت 250 تن در روز ارائه نمود. این مجتمع از سوی بخش خصوصی با 140 میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است و مجهز به سیستم تخلیه انبار اتوماتیک می باشد.

در ادامه استاندار مرکزی در هنگام عبور از روستای راوه دیدار کوتاهی نیز با اعضاء شورای اسلامی این روستا داشت که برخی از مسائل و مشکلات را مطرح نمودند و استاندار نیز راهنمائی های لازم را از جمله ایجاد زمینه سرمایه گذاری و فعالیت صنایع در این منطقه ارائه نمود.

گفتنی است کارخانه سیمان دلیجان  امکان تولید انواع سیمان خاکستری تیپ های 1، 2،5 را دارا می باشد که بستگی به تقاضای بازار نسبت به تولید آن اقدام می کند و هم اکنون در حال تولید سیمان خاکستری تیپ 2 با بهترین مشخصات شیمیایی و فیزیکی می باشد و مواد اولیه مورد نیاز کارخانه که برای تولید یک میلیون تن سیمان در سال مورد نیاز می باشد تماماً در جوار کارخانه موجود است و طبق بررسی و مطالعات انجام شده، معادن مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید تا یکصد سال آینده مورد شناسایی و در اختیار قرار گرفته شده است و برای راه اندازی این سامانه 750 میلیون ریال اعتبار توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است .

یادآور می گردد در جریان این سفر مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی، مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، فرماندار شهرستان دلیجان، مدیر کل حفاظت محیط زیست ، بخشدار، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر دلیجان و دیگر مسئولین محلی حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها