Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی در مسجد امام جعفر صادق(ع) مسائل و مشکلات شهرصنعتی اراک مورد بررسی قرار گرفت

با حضور استاندار مرکزی عصر امروز در مسجد امام جعفرصادق (ع) مسائل و مشکلات شهر صنعتی اراک مورد بررسی قرار گرفت.

محمد حسین مقیمی گفت: امسال سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است و مسائل فرهنگی مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری و مسئولان است و در شرایط تحریم توجه به مسائل اقتصادی نیز بسیار مهم است که باید به سیاستهای اقتصاد مقاومتی عمل کنیم تا بتوانیم در برابر دشمنان ایستادگی نمائیم.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنی است که شرایط لازم فراهم شود تا روی پای خود بایستیم و به تولید داخلی بهاء داده و دستاوردهای علم و تکنولوژی را به سمت رشد و شکوفائی پیش ببریم.

مقیمی عنوان کرد: باید با تکیه بر علم و دانش  در اقتصاد و تولید تحول ایجاد کرده تا تولیدات داخلی توان رقابت با بازار جهانی را داشته باشند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: وظیفه ما در اقتصاد مقاومتی این است که با همت و تلاشی مضاعف برای ایجاد تحول در فرهنگ تلاش کنیم چراکه برای رسیدن به اقتصاد پویا باید فرهنگ مصرف،کار و ... مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی باید به شرکتهای دانش بنیان وپژوهش توجه شود و اینکه بتوانیم نتیجه تحقیقات به عمل آمده و تولیدات آزمایشگاهی را به صنعت تبدیل کنیم که این امر ملزم به تلاش و کار زیاد است.

مقیمی ابراز کرد: تمام تلاش ما در استان  مرکزی که صنعتی و کشاورزی است  این است که با ایجاد تحول در اقتصاد استان روی پای خود بایستیم و اگر موفق شویم تولیدات رقابتی داشته باشیم به اهداف اقتصاد مقاومتی رسیده ایم که  نیل به این اهداف عزم ملی مسئولان و مدیریت جهادی آنها را می طلبد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: در بخش کشاورزی هم باید با کمک مسئولان تلاش شود تا بالاخص در صنایع غذایی به خودکفائی برسیم.

وی با اشاره به آلودگی هوای کلانشهر اراک، ادامه داد: در حال حاضر سوخت انرژی، استاندارد نبودن لوازم خانگی، گرد و غبار عراق عربی، مزارع و تالاب میقان و صنایع و کارخانجات که در حال نوسازی و اصلاحاتی در آنها هستیم از جمله موارد منجر به آلودگی هوا در کلانشهر اراک هستند.

مقیمی اشاره کرد: در بحث سوخت انرژی می توان با تعویض خودروهای فرسوده، گسترش حمل و نقل عمومی، خط مترو و قطار شهری این مشکل را برطرف نمود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: افزایش سرانه فضای سبز از دیگر اقداماتی است که می تواند در جهت مقابله با آلودگی هوا موثر باشد که در این راستا سالی 250 هکتار فضای سبز احداث خواهد شد .

يادآور مي گردد در اين جلسه از سوي اهالي كوي صنعتي مسائل و مشكلات اين منطقه مطرح و مقرر شد اين مسائل پيگيري گردد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها