Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک؛ برنامه زمانبندی رفع آلایندگی شرکت ایرالکو مورد بررسی قرار گرفت

با حضور مقیمی صبح امروز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، برنامه زمانبندی رفع آلایندگی شرکت ایرالکو مورد بررسی قرار گرفت.

مقیمی استاندار مرکزی در خصوص عملیات بهسازی شرکت آلومینیوم ایران، گفت: از اول دی ماه امسال بازسازی خط سه تولید واحد احیای ایرالکو آغاز می گردد که تا 31 شهریور 94 باید به طور کامل به پایان برسد.

مقیمی ابراز کرد: عملیات اجرایی و زیرساختی انتقال کارخانه آندسازی آلومینیوم به شعاع 30 کیلومتری شهر اراک آغاز شده که اجرای آن نباید بیش از سه سال به طول انجامد و این پروژه نیز تا  دی ماه 96 باید عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه  310 واحد آلاینده در بخش صنوف شناسایی شده است، اظهار کرد: از مجموع این 310 واحد آلاینده از  100 واحد بازدید میدانی بعمل آمده که سه واحد آن پلمپ شده است و این گزارش نشان می دهد که واحدهای صنعتی در شهر اراک موارد زیست محیطی را رعایت می کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بازدید میدانی از  200 واحد دیگر نیز باید صورت بگیرد و نتایج آن توسط کمیته نظارت بر صنوف تائید گردد و برای رفع آلایندگی این واحدها راهکارهای مؤثری نیز ارائه گردد.

مقیمی افزود: برای شناسایی واحدها و صنوف آلاینده کلان شهر اراک باید بازدیدها در تمام ساعات شبانه روز صورت گیرد تا اگر افرادی در برخی ساعت های شب و نیمه شب فعالیت دارند نیز شناسایی شوند.

وی ادامه داد: کارگاه های ریخته گری، بازیافت و تبدیل ضایعات و... در صورتیکه باعث آلودگی در هوا، آب و خاک می گردند با توجه به آثار سوء در سلامت مردم باید نسبت به رفع آلودگی اقدام کنند و در صورتی که مشکلات رفع نشد، برخورد قاطع قضایی با آنها ضروری است.

گفتنی است در این جلسه از برنامه رفع آلایندگی شرکت آلومینیوم ایران در خصوص دیگ های این کارخانه و طرح آند سازی آن توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی و عملکرد حوزه حمل و نقل و ترافیک در راستای گسترش حمل و نقل همگانی توسط شهرداری اراک گزارشی ارائه شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها