Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد

با حضور زمانی استاندار مرکزی هشتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

زمانی استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیت دانشگاه های آزاد اسلامی استان در زمینه پژوهشی و علمی، گفت: توسعه رشته های پزشکی از مطالبات به حق مردم استان است و استانداری مرکزی در این زمینه از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

رنجبر نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه در امور هیأت‌های امنای استان های مرکزی،لرستان وهمدان نیز  آمار و اطلاعات مربوط به واحدهای استان مرکزی را ارائه نمود و به تشریح سیاست‌های کلان دانشگاه در سال 94 پرداخت.

نظام آبادی دبیر هیأت امنای استان در خصوص آخرین وضعیت اراضی فاقد سند واحدها و مراکز دانشگاهی استان گزارش مبسوطی ارائه کرد و مقرر شد کلیه موارد مورد نیاز جهت حل مشکلات آنها در کمیسیون دائمی طرح و کارشناسی شود و سپس جهت تصمیم گیری  در جلسه آینده هیأت امنای استان مرکزی مطرح گردد.

در خصوص فعال‌سازی پار‌ک‌های علم و فن‌آوری و طرح شهرک فن‌آوری آزاد (شفا)، مقرر شد واحدهای اراک و ساوه ضمن انجام کار کارشناسی و برآورد هزینه‌های لازم و بهره‌گیری از مهندس مشاور و متخصص، گزارش لازم را جهت ارائه به کمیسیون دائمی آماده نموده تا پس از بررسی در کمیسیون دائمی در مورد انتخاب واحد اراک (مرکز استان) و ساوه به عنوان محل شهرک فن‌آوری آزاد درهیأت امنای آینده  تصمیم‌گیری صورت پذیرد.

دبیر هیأت امنای استان مرکزی با نگاه به فعالیت‌ها و اقدامات انجام شدة منطبق بر شیوه‌نامه و بخشنامه‌های مربوطه، نحوه پیشرفت طرح سامانه آزمایشگاهی همکار آزاد (ساها) را به صورت کامل تشریح کردند.

در خصوص مشارکت در ساخت بیمارستان ولیعصر جهت اخذ وتوسعه رشته‌های علوم پزشکی، بنا به پیشنهاد دبیر هیأت امنا استان مرکزی مقرر شد یک کمیته تخصصی سیاست‌گذاری توسعه رشته‌های پزشکی و ساخت بیمارستان، متشکل از حقوق‌دانان و پزشکان مجرب دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی اراک در کمیسیون دائمی هیأت امنای استان مرکزی تشکیل و این موضوع را به طور کامل و دقیق بررسی نموده و گزارش آن درجلسه آتی هیأت امنای بعدی مطرح تا درمورد آن تصمیم گیری گردد.

پس از ارائه گزارشی از وضعیت فعلی مراکز آموزشی استان، مصوب شد مراکز آموزشی در استان به طور مستقیم زیر نظر واحد مادر(واحداراک) فعالیت نمایند و بر همین مبنا واحد اراک نیز حمایت، پشتیبانی و نظارت بیشتر جهت رسیدن به استانداردهای قابل قبول از مراکز را به عمل آورد. در صورتی که این مراکز نتوانند استانداردهای لازم را کسب نمایند، در جلسات آتی هیأت امنا در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.

با توجه به توضیحات دبیر هیأت امنای استان مرکزی در مورد وضعیت فعلی مجتمع رفاهی رامسر (وضعیت مکانی، متراژ، کاربری و ...) و راهکارهای ارائه شده توسط ایشان در خصوص فعالیت اقتصادی و درآمدزایی در آن مجتمع، با کلیات ساخت مجتمع تجاری برابر مقررات و ضوابط مربوطه در این مجتمع ،موافقت به عمل آمد.

درپایان جلسه با انتصاب علی مقدسی به عنوان عامل خزانه دار استان مرکزی موافقت گردید.

گفتنی است مصوبه «تركيب و وظايف و اختيارات هيأت امناي استاني دانشگاه آزاد اسلامي» درشوراي عالي انقلاب فرهنگي به‌تصويب رسيده است،تركيب اعضاي هيأت امناي استاني دانشگاه آزاد اسلامي شامل 1-رئيس دانشگاه آزاد اسلامي يا نماينده تام‌الاختيار وي به‌عنوان رئيس هيأت امناي استاني 2- رئيس بزرگترين واحد مركز استان به‌عنوان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان و دبير هيأت امناي استاني3-امام جمعه مركز استان 4-استاندار 5-نماينده وزير علوم،‌ تحقيقات و فناوري6-نماينده وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي7- نماينده رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها 8-نماينده شورای عالی انقلاب فرهنگی با معرفي دبيرخانه شورا 9- چهار نفر از شخصيت‌هاي برجسته علمي و فرهنگي استان به انتخاب رئيس دانشگاه آزاد اسلامي 10-دو نفر از شخصيت‌هاي برجسته علمي و فرهنگي استان به انتخاب هيأت امناي مركزي دانشگاه آزاد اسلامي11-دو نفر از رؤساي واحدهاي استاني به انتخاب رؤساي واحدهاي استان می باشد.از وظايف و اختيارات هيأت امناي استاني دانشگاه آزاد اسلامي تهيه و تدوين برنامه و طرح جامع ميان مدت و بلندمدت واحدهاي دانشگاهي مستقر در استان، تهيه و تصويب ساختار تشكيلاتي و آيين‌نامه‌هاي مالي و اداري هر واحد دانشگاهي مستقر در استان، تعيين خزانه‌دار براي هر واحد دانشگاهي مستقر در استان و تعيين حسابرس براي هر واحد دانشگاهي مستقر در استان است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها