Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی بیش از 1200 پروژه عمرانی استان تامین اعتبار شد

با حضور مقیمی صبح امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری برگزار گردید، بیش از 1200 پروژه عمرانی از محل توزیع اعتبار تبصره 22 قانون بودجه سال 93  مبتنی بر مفاد ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه تامین اعتبار شد.

محمدحسین مقیمی با اشاره به تخصیص 37 هزار و هفتصد و  شصت میلیارد ریال اعتبار بودجه سال جاری که بین استان های کشور توزیع می گردد، عنوان کرد: از این میزان 73 میلیارد تومان به استان مرکزی تخصیص یافته است و سهم شهرستانی این اعتبار توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مشخص شده است.

وی بیان کرد: این اعتبارات برای بیش از 1200  پروژه عمرانی در  بخش های مختلف آب، برق، راه، محیط زیست، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، لایه‌روبی قنوات و شرکت شهرک های صنعتی و بر مبنای نیازهای پایه در بین شهرستان های دوازده گانه استان اختصاص یافته است.

مقیمی تصریح کرد: رعایت مفاد ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه، طرح های ملی که حداکثر تا پایان سال 1394 به بهره برداری برسند، پروژه های نیمه تمام استانی که در پایان سال 1393 و یا نیمه اول سال 1394 به بهره برداری برسند، از ضوابط تعیین پروژه ها بوده است.

وی ادامه داد: تعیین پروژه جدید برای هر شهرستان نیز بر این اساس که  تنها یک پروژه و تا سقف ده میلیارد ريال که حداکثر دو ساله به بهره برداری برسد، صورت گرفته است.

استاندار مرکزی ابراز کرد:  با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش سطح آب های زیر زمینی، لایروبی قنوات و کف شکنی چاه های آب کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است و سهم این بخش از اعتبار تخصیصی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و وجود محدودیت های مالی، مسئولین باید با مدیریت جهادی برای حل مشکلات و رسیدن به رشد و توسعه تلاش نمایند.

گفتنی است در توزیع اعتبارات تبصره 22 قانون بودجه سال 93  سهم شهرستان اراک 97 میلیارد و 200 میلیون ریال، کمیجان 48 میلیارد و 300 میلیون ریال، خنداب 54 میلیارد و 500 میلیون ریال، آشتیان 27 میلیارد ریال، تفرش 54 میلیارد و 500 میلیون ریال ،فراهان 40 میلیارد و 50 میلیون ریال،شازند 99 میلیارد ریال، ساوه 57 میلیارد و 530 میلیون ریال، زرندیه 45 میلیارد و 400 میلیون ریال، محلات 52 میلیارد و 500 میلیون ریال، خمین 102 میلیارد ریال و دلیجان 52 میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد.

یادآور می گردد در این جلسه نمایندگان مردم شهرستان های اراک،خنداب،کمیجان، شازند و خمین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند و سخنانی را ارائه نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها