Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) اراک به بهره‌برداری رسید

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) اراک با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 210 میلیون ريال همزمان با هفته تامین اجتماعی به بهره‌برداری رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی در حاشیه افتتاح بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران، گفت: بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی(ره) اراک از شرایط خوبی برخوردار است و راه اندازی بخش دیالیز این بیمارستان از اقدامات ضروری بود که خوشبختانه محقق شد.

وی افزود: دستگاه های این بخش نزدیک به استانداردهای جهانی هستند و در صحبتی که با بیماران بستری شده در این بیمارستان داشتم، همگی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته رضایتمند و خرسند هستند.

زمانی قمی با اشاره به اینکه امیدواریم در مسیر ارتقای بخش درمان در کشور گام های بهتری برداشته شود، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در بخش درمان عملکرد مثبتی داشته که کاملا در متن جامعه و مردم مشهود است اما باز هم تا رسیدن به نقطه رضایت بخش و مطلوب در مسائل درمانی فاصله داریم.

استاندار مرکزی در مورد تکمیل فاز دوم بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، گفت: با جدیت پیگیر تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر هستیم و وزیر بهداشت هم بر تسریع تکمیل این بیمارستان تاکید فراوان دارد.

گفتنی است بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) اراک در فضایی حدود 3۰۰ متر مربع به بهره برداری رسید که  برای تکمیل این بخش که شامل بخش دیالیز، دیالیز ایزوله، دیالیز صفاقی و دو بخش دیگر است ۶ میلیارد و 210 میلیون ريال هزینه شده است و یک سوم این این مبلغ توسط یک خانواده خیر تامین شده است.

 این بخش در هر شیفت می تواند پذیرای پنج بیمار دیالیزی باشد، اما با تکمیل فاز دوم این بخش ۱۱ تخت دیالیزی دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها