Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی اولین نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان افتتاح شد

زمانی استاندار مرکزی عصر امروز همزمان با افتتاح اولین نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی غرب کشور در اراک از هشت طرح فناورانه رونمائی کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه مرحله نوینی را پیش روی پیشرفت و توسعه استان قرار خواهد داد.

زمانی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه دست‌یابی به جایگاه برتر صنعت در گرو توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: دستیابی به این جایگاه با برنامه‌ریزی و ارتقای سطح دانش محقق می‌شود که در این مسیر باید از عناصر تأثیرگذار همچون دانشگاه و واحدهای صنعتی استفاده کرد.

زمانی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه مرحله نوینی را پیش روی پیشرفت و توسعه استان قرار خواهد داد، تصریح کرد: استان مرکزی از منزلت و جایگاه ویژه‌ای در مسیر اقتصاد و صنعت کشور برخوردار است و با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توان اقتصاد کشور را متحول کرد.

وی مردم استان مرکزی را افرادی شایسته و نخبه برشمرد و تصریح کرد: از این ظرفیت باید برای دست‌یابی به جایگاه ویژه‌ و بالاتری استفاده کنیم و با همدلی و همکاری در راه توسعه استان قدم برداریم.

زمانی گفت:مدیران و مسئولان در دوره‌های گذشته برای توسعه استان زحمات بسیاری را کشیده‌اند که با قدردانی از فعالیت‌های آنان باید برای ایجاد فضایی متوازن برای همه اقشار ساکن در استان تلاش کنیم.

استاندار مرکزی ادامه داد: وجود مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌ها و تعداد زیادی از دانشجویان نشانگر روح تعلیم در میان مردم این استان است و می‌توان از استان مرکزی به عنوان سرمایه بزرگ علمی کشور یاد کرد.

زمانی خاطر نشان کرد: امروزه صنایع بالا دستی و پایین دستی بسیاری در استان مشغول به فعالیت هستند که با برگزاری این نمایشگاه راه برای ایجاد تعامل بهتر در میان دانشگاه‌ها و صنعت هموار شده است.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت دانشگاه‌ها در استان برای توسعه صنعت استفاده کرد و علاوه بر سرمایه‌گذاری در علم از دانش برای تولید ثروت و بهبود وضعیت اقتصاد کشور استفاده کنیم.

استاندار مرکزی گفت: با ایجاد این فضا و همدلی و اتحاد می‌توانیم از آنچه داریم صیانت کرده و آنچه را که دچار صدمه و نقص شده با کمک متفکرین بازسازی و احیا کنیم.

زمانی ابراز کرد: امید می‌رود در آینده‌ای نزدیک و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع هایتک شاهد توسعه متوازن در استان باشیم.

وی با بیان اینکه با استفاده از علوم نوین و صنایع هایتک آلایندگی محیط زیست کاهش پیدا خواهد کرد افزود: آینده صنایع کشور و آرامش ناشی از فعالیت آنها به فراهم کردن بسترهای محیط زیستی سالم و پاک وابسته است که دستگاه‌های اجرایی موظف به نظارت و مراقبت بر فعالیت صنایع هستند.

استاندار مرکزی ادامه داد: در این زمینه سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نیز می‌توانند یاریگر دستگاه‌های اجرایی بوده تا علاوه بر توسعه صنعت شاهد حفظ محیط زیست، مهارت‌آموزی و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

یادآور می گردد نمایشگاه فناوری های پیشرفته استان مرکزی از تاریخ 22 اردیبهشت ماه لغایت 25 اردیبهشت ماه سالجاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی غرب کشور در اراک دایر می باشد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها