Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی از جهادگران اردوهای هجرت بسیج سازندگی تجلیل شد

با حضور مقیمی صبح امروز، در همایش شکوه هجرت اردوهای جهادی سال 93، از جهادگران اردوهای هجرت بسیج سازندگی تجلیل شد.

مقیمی استاندار مرکزی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار کرد: با توجه به این نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری، در کل کشور توجه به دو مقوله اقتصاد و فرهنگ مبنای همه کارها قرار گرفت و همه دستگاه های اجرایی نیز خود را مکلف به تلاش در جهت تحقق این شعار کردند.

وی بیان کرد: دشمنان از نظر فرهنگی هجمه زیادی را به کشور وارد کردند که روز به روز عمیق تر می گردد که مقابله با آن احساس مسئولیت و فعالیت بیشتری را از سوی ما می طلبد.

مقیمی عنوان کرد: در مسائل اقتصادی نیز دشمنان تحریم ها و فشارهای زیادی را بر ما تحمیل می کنند که جمهوری اسلامی از نظر اقتصادی نتواند روی پای خود بایستد اما مردم ما همیشه تلاش کردند استقلال این نظام را حفظ کنند  و یکی از شعارهای انقلاب که بدست آوردن استقلال بود را به نتیجه برسانند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مردم بالاخص در سال 93، توجه بیشتری به مقوله اقتصاد و فرهنگ نموده اند که در این راستا بسیج هم مانند دیگر سازمان ها تکلیف جدی تر پیدا می کند.

وی ادامه داد: بسیج در کل کشور و در استان مرکزی نیز با پر بارتر نمودن اردوهای هجرت و اعزام گروه هایی به روستاها و مناطق محروم در جهت رفع مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت مردم و ارائه مشاوره به آنها قدم های بزرگی را برداشته است.

مقیمی با اشاره به اینکه روستائیان بیشترین نقش را در فعالیت های اقتصادی دارند و کمترین مصرف کننده می باشند، ابراز کرد: اجرای طرح اردوهای هجرت در توانمندسازی این اقشار که از  از امکانات و منابع مالی کمتری برخوردار هستند نقش مؤثری دارد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: بوجود آمدن این باور در مردم  که با یافته های علمی خود و منابع مالی کم می توان فعالیت های اقتصادی انجام داد بسیار حائز اهمیت است و این باور شروع فعالیت های اقتصادی را نوید می دهد.

گفتنی است در این جلسه از جهادگران اردوهای هجرت بسیج سازندگی تجلیل شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها