Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی احداث شهرک اصناف شهرستان خمین در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب رسید

با حضور محمد حسین مقیمی صبح امروز در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در محل استانداری تشکیل شد، احداث شهرک اصناف شهرستان خمین به تصویب رسید.

استاندار مرکزی اظهارداشت: یک هزار و 700 شغل مزاحم در اطراف شهر خمین وجود دارد که این شغل ها باید با توجه به چهار عامل زیست محیطی، نزدیک بودن به شهر، اقتصاد منطقه و چگونگی انتقال آنها، به زمینی در اطراف شهر منتقل شوند.

مقیمی با اشاره به اهمیت مناطق گردشگری در استان، گفت:حفظ مناطق گردشگری از جمله غار نخجیر دلیجان، آب گرم محلات، عباس آباد شازند برای ما با اهمیت است و حفظ منافع منطقه از مهمترین اولویت های کاری ما می باشد.

وی درخصوص برداشت از معادن سنگ در حریم شهرهای محلات، دلیجان و نیم ور، بیان کرد: از اعطای مجوزهای جدید برای بهره برداری از معادن در این محدوده خودداری گردد و تمدید مجوزهایی که از قبل  صادر شده نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مقیمی ابراز کرد: برای رفع این مشکل یا باید حریم شهرهای محلات و نیم ور کاهش یابد و یا اینکه از شورای عالی معماری و شهرسازی بخواهیم با توجه به شرایط خاص این دو شهر با در نظر گرفتن ملاحظاتی معادن در حریم شهر فعالیت نمایند.

استاندار مرکزی ادامه داد: موارد مطرح شده در اینخصوص باید در کارگروه مربوطه مطرح گردد و نتیجه آن در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب برسد.

در این جلسه ظرفیت های قانونی بودجه سال 1393 (ردیف های متفرقه و ردیف های ملی دستگاههای اجرایی استان) شامل طرح های مختص استان مرکزی، طرح های مشترک و طرح های عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین ایجاد مرکز درمانی بانوان معتاد در روستای معصومیه نیز در این جلسه به تصویب رسید.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها