Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي مراسم استقبال از ميهمانان نوروزي برگزار شد

با حضور زماني قمي استاندار مرکزى مراسم جشن نوروز باستاني و استقبال از میهمانان نوروزى در ميدان امام خميني (ره )شهر اراک برگزار شد.

استاندار مرکزی در حاشیه این آئین گفت: پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در سال جدید که به عنوان اصلی ترین مسئله کشور است باید مورد توجه همگان قرار گرفته و تمامی امکانات و برنامه ها در مسیر اقتصاد مقاومتی و پیشبرد مسائل اقتصادی طرح ریزی شود.
زمانی قمی افزود: رهبر معظم انقلاب در این پیام به اصلی ترین مسئله کشور که تحول در اقتصاد و رونق در تولید بود اشاره کردند و باید همه تلاش کنند تا خواسته ایشان تحقق یابد.
وی بیان کرد: استان مرکزی یکی از استان های مهم کشور در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و باید تلاش مضاعفی در این راستا به کار گرفته شود.
استاندار مرکزی ادامه داد: این مهم تنها با اقدام دولت میسر نمی شود و برای شکل گیری آن باید تمامی بخش های دولتی و خصوصی و مردم دست به دست هم دهند و با اتحاد و همدلی، رفاقت و صمیمیت تا رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی گام بردارند.
زمانی قمی اظهار کرد: در راستای عملیاتی شدن این پیام باید نگاهمان به استعدادهای درون باشد و از همه امکانات و پتانسیل های مدد بگیریم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در حاشیه این آئین گفت: هماهنگی های لازم بین نهادها و دستگاه های مختلف این استان برای ایام نوروز شده و امادگی کامل برای پذیرایی خوب از مسافران نوروزی وجود دارد.
سید محمد حسینی افزود: استان مرکزی از قابلیت های بالای گردشگری برخوردار است و پتانسیل های زیادی برای مسافران نوروزی دارد.
وی بیان کرد: یک اتوبوس گردشگری شهری در ورودی شهری برای مسافران در شهر اراک در نظر گرفته شده که در صورت تمایل می توانند بدون استفاده از وسایل نقلیه شخصی با بهره گیری از این اتوبوس از قسمت های مختلف گردشگری این شهر از جمله بازار تاریخی و موزه ها دیدن کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در حاشیه این آیین گفت: 88 مدرسه در قالب 760 کلاس برای اسکان مسافران نوروزی در این استان فراهم شده است.
شهریار فولادوند افزود: حدود 300 نفر از فرهنگیان استان مرکزی نیز به صورت شبانه روزی در راستای خدمات رسانی اسکان مسافران نوروزی فعالیت دارند.
وی بیان کرد: در ایام نوروز سال گذشته 64 هزار نفر روز از ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان استفاده کردند و استقبال فرهنگیان و عموم مسافران در همین روز های نخست تعطیلات از این ستاد بسیار خوب بوده است.

استاندار مرکزی به کمپین "ملی نه به تصادفات جاده ای" پیوست/ بازدید استاندار از طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر استان مرکزی

استاندار مرکزی  در مراسم جشن باستانی نوروز، ضمن پیوستن به کمپین ملی نه به تصادفات جاده ای جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: وجود چنین پایگاه هایی می تواند در كاهش تصادفات و حوادث جاده اي نقش بسزايي داشته باشد.   
زمانی قمی با بيان اينكه ايرانيان هميشه به دو صفت مهمان نوازي و طبيعت دوستي مشهور بوده اند، افزود: سياحان و جهانگردان همواره به اين دو ويژگي در كتاب هاي خود اشاره كرده اند. 
استاندار مرکزی در پايان از تمامی دست اندركاران و تلاشگران اين عرصه تشكر و اظهار اميدواري کرد كه امسال شاهد كمترين ميزان تصادفات در سطح كشور و استان مرکزی باشيم.

گفتنی است در این آئین نمادین که با برنامه های فرهنگی، موسیقی و رقص محلی همراه بود، از شرکت کنندگان با گل و شیرینی پذیرایی شد و نقشه های راهنمای نوروزی و معرفی جاذبه های استان به مسافرات توزیع شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها