Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي جلسه درس مكاسب ويژه اصناف ومديران اتحاديه‌هاي صنفي برگزار شد

با حضور استاندار مرکزی و نماینده ولی فقیه در استان دومین جلسه از سلسله کلاسهای درس مکاسب ویژه اصناف ومدیران اتحادیه‌های صنفی در مسجد سیدهای اراک برگزار ‌شد.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اهمیت مسائل فقهی در جامعه ،گفت: هر فردی که می‏‌خواهد وارد بازار و کسب و کار شود ابتدا باید فقه بازار و مکاسب را طی کرده باشد تا بتواند با کسب روزی حلال منشأ خیر و برکت برای خانواده و جامعه خود شود.
وی اظهار کرد: اگر مسائل فقهی رعایت شود شاهد تخلفات نخواهیم بود که امیدواریم با توسعه و گسترش فقه در جامعه بازاریان،‌گامی بلند در این زمینه برداریم.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه اصناف باید به بحث برکت در مال بیشتر از سود توجه داشته باشند عنوان کرد: بازاریان مواظب باشند برای به دست آوردن سود بیشتر برکت را از جان، مال، زندگی و نسل های بعد خود دور نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در اسلام آداب فراوانی را برای کسب و کار داریم گفت: معیارهای دینی، قرآنی و اسلامی بهترین سرمایه برای کسبه هستند تا این قشر را در برابر آسیب های احتمالی نجات دهد.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه فقاهت دارای سه بعد معارف اسلامی، اخلاقیات و احکام است افزود: توجه به هر سه بعد این موضوع می تواند بسیار راهگشا باشد.
وی با تاکید بر اینکه نقش اصناف در جامعه بسیار دقیق و حساس است،خاطر نشان کرد: آیات و روایات دین مبین اسلام مملو از بیاناتی است که در آن به نقش مهم بازاریان در ایجاد امنیت و آرامش در جامعه تاکید شده است.

گفتنی است در کلاس درس مکاسب که روزهای چهارشنبه به صورت یک هفته در میان با حضور آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک در مسجد سیدهای اراک برگزار می شود، موضوع امر به معروف و نهی از منکر  برای صنوف تبیین  و مسائل فقه و احکام  به  آنها آموزش داده می شود.

 این کلاس با حضور اعضای اتاق اصناف، هیأت مدیره اتحادیه صنفی شهرستان اراک واعضای تحت پوشش اتحادیه هاو اعضای شورای پایگاه بسیج اصناف برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها