Portal_background_image

با حضور استاندار طرح هاي عمراني و اقتصادي خمين بهره برداري شد/ استاندار: ايجاد اشتغال پايدار كليد ماندگاري و تثبيت جمعيت در روستاهاست

آقازاده استاندار مرکزی در نخستین روز از دهه فجر با حضور در شهرستان خمین ضمن افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی در جمع مردم روستای خلیل آباد این شهرستان حضور یافت و گفت:ایجاد اشتغال پایدار و منابع درآمد مطمئن خانوار، کلید ماندگاری و تثبیت جمعیت در روستاهاست.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: روستاها کانون مولد در اقتصاد هستند که در تضمین امنیت غذایی و تامین نیازهای اساسی کشور نقش محوری دارند و حیات و رونق روستاها بخش مهمی از توسعه متوازن است.

وی ادامه داد: راهبرد دولت در کنار ارائه خدمات رفاهی اولیه از قبیل آب و برق و گاز و تلفن و اینترنت در روستاها، سرمایه گذاری در فرصت های اقتصادی و اشتغالزا اقتصاد مقاومتی از مهاجرت روستاییان نیز جلوگیری می کند.

استاندار مرکزی افزود: یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده که باید برای جذب آن بر مبنای طرح های کارشناسی و نظارت بهینه گام برداشت.

آقازاده بیان کرد: کشاورزی زیربخش ها و پیوست های زیادی دارد که می تواند در اقتصاد و رونق معیشت روستایی نقش آفرینی کند و می طلبد در طرح های اشتغال روستایی با رویکرد کشاورزی نوین، فرصت های پایدار و ارزشمند ایجاد شود.

وی گفت: 200 میلیارد ریال برای اشتغال روستایی به خمین اختصاص داده شده که می طلبد جوانان روستایی از این فرصت با طرح های مناسب در عرصه تولید به ویژه کشاورزی و دامپروری وصنایع تبدیلی بهره بگیرند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شناخت ظرفیت های هر روستا و برنامه ریزی دقیق می تواند در افزایش درآمد روستاییان، ایجاد اشتغال و ماندگاری جمعیت روستایی در روستاها و در مواردی مهاجرت معکوس و بازگشت جوانان به روستاها موثر باشد.

یادآور می گردد همزمان با نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان استانی و محلی با حضور در شهرستان خمین از 96 طرح اقتصادی، عمرانی و بهداشتی بهره برداری کردند.
برای ایجاد و تکمیل این طرح ها در مجموع یک هزار و 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و آورده شخصی سرمایه گذاری شده است. با بهره برداری از این طرح ها 517 فرصت شغلی مستقیم در خمین فراهم شده است.

**نبا حضور استاندار مایشگاه صنایع دستی و توانمندی های اقتصادی در خمین گشایش یافت

در نخستین روز از دهه فجر، نمایشگاه صنایع دستی، توانمندی های اقتصادی و سوغات با حضور استاندار مرکزی در مجتمع فرهنگی، هنری بیت تاریخی امام خمینی (ره) در خمین گشایش یافت.

 در 30 غرفه این نمایشگاه توانمندی های اقتصادی مددجویان تحت حمایت نهادهای حمایتی و دانشجویان و آثار نفیس هنرهای سنتی و سنتی خمین به معرض دید عموم گذاشته شده است.

آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه در رشته های گلدوزی، معرق، منبت، چرم دوزی، قلاب بافی، زیراندازهای سنتی، نقاشی ، خوشنویسی، کفش، پوشاک، تابلو فرش ، گلیم نقش برجسته است.

در کنار این آثار نفیس،نمایشگاه کتاب با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سرگرمی و غرفه های خدمات اجتماعی ، مشاوره خانواده و بهبود یافتگان اعتیاد نیز دایر است.

محصولات کشاورزی و سوغات این شهرستان نیز شامل عسل، لوبیا، ترخینه، عرقیات گیاهی ، شیره انگور و کشمش نیز در این نمایشگاه عرضه می شود.

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات شهرستان خمین تا 19 بهمن در بیت تاریخی امام راحل در خمین برای بازدید عموم دایر است.

**پروژه آبرسانی به ۳روستای شهرستان خمین بهره برداری شد

 در نخستین روز از دهه فجر پروژه آبرسانی به سه روستای شهرستان خمین با صرف هزینه هفت میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.

جمعیت بهره مند از پروژه آب رسانی در این سه روستا یک هزار و ۳۲۰ نفر در قالب ۴۱۷ خانوار است.

همچنین عملیات اجرایی خط انتقال آب مجتمع روستای خرآوند - امامزاده یوجان در این آیین همزمان آغاز شد که اعتبار مورد نیاز برای این پروژه انتقال آب، هشت میلیارد ریال و جمعیت بهرمند بیش از دو هزار نفر در قالب ۷۴۰ خانوار است.

** بهره برداری از گلخانه شهاب گل خمین

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی گلخانه شهاب گل خمین با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این گلخانه 30 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است.محصولات این گلخانه انواع گل آنتاریوم است و ظرفیت تولید آن به 2000 شاخه در روز می‌رسد. با بهره برداری از این گلخانه برای 6 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.

* * بهره برداری از شرکت پارس قطعه سازان در شهرستان خمین

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی شرکت پارس قطعه سازان در شهرستان خمین با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این شرکت 27 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است.محصولات این شرکت تولید انواع قطعات خودرو است و ظرفیت تولید آن به 135 هزار قطعه در سال می‌رسد. با بهره برداری از این واحد صنعتی برای 25 نفر به طور مستقیم و یکصد نفر به طور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.

همچنین با حضور استاندار مرکزی مرکز اسقاط خودرو امید نیز افتتاح شد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها