Portal_background_image

با حضور استاندار شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مقابله با گسترش اعتیاد به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه اجتماعی یکی از برنامه های اصلی استانداری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: یکی از گام های اساسی مقابله با گسترش مصرف و قاچاق مواد مخدر جمع‌آوری و بازتوانی معتادان متجاهر است که هم اینک چنین مکانی در استان مرکزی وجود ندارد  و باید با طرح در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مکانی برای این امر در استان در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان به دلیل قرار گرفتن در شاهراه شمال به جنوب و شرق به غرب محل ترانزیت مواد مخدر است و از این رو آمار کشفیات مواد مخدر در این استان از متوسط کشوری بالاتر بوده است که  یکی از دلایل آن فعال تر عمل نمودن نیروی انتظامی استان است.

وی گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر استان برای مقابله جدی با معضل اعتیاد در جامعه برنامه ریزی های کارشناسی و مدون تدوین کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر استان باید هم در جامعه و هم در درون خانواده ها مشخص و مشهود باشد.

 حقیقی افزود: برنامه ها و تمهیدات دستگاه های متولی در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی به خصوص اعتیاد باید عملیاتی تر و کاربردی تر باشد و مردم به راحتی بتوانند نتایج نشست ها و برنامه های نهادها را رصد کنند.

وی اظهار کرد: وجود اردوگاه درمان معتادان یک امکان حداقلی برای مقابله با گسترش اعتیاد در جامعه است که استان مرکزی از این مهم برخوردار نیست و دلیل آن به بررسی بیشتر نیاز دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تشکیل هیات های اندیشه ورز به پشتیبانی استانداری مرکزی را گامی اساسی در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی دانست و گفت: دستگاه های اجرایی نیز باید در این هیات ها نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ارائه برخی آمارها در نشست های مختلف از سوی دستگاه های اجرایی نیز گفت: این آمارها قبل از ارائه در نشست های رسمی باید مورد ارزیابی قرار گیرند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال تا کنون 6 هزار و 89 کیلوگرم انواع مواد مخدر در نقاط مختلف استان کشف شده که نسبت به سال گذشته هفت در صد افزایش داشته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 814 طرح پاکسازی در نقاط مختلف استان اجرا شده که از این تعداد 449 طرح در نقاط آلوده، 37 طرح در راستای مقابله با کشت گیاهان مخدر، 57 طرح در حوزه ارتقای امنیت اجتماعی و 271 طرح نیز در محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 17 باند مواد مخدر نیز منهدم شده که در این جریان 146 دستگاه انواع خودرو، 75 دستگاه موتورسیکلت و تعداد 28 قبضه اسلحه نیز کشف و ضبط شد.

وی وجود یک اردوگاه درمان معتادان را نیاز اصلی استان در راستای مقابله با مصرف مواد مخدر دانست و گفت: برای جمع آوری معتادان متجاهر نیازمند این اردوگاه، با ظرفیت حداقل 500 نفر هستیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها