Portal_background_image

با حضور استاندار زنگ مهر و مقاومت در خمين نواخته شد/ استاندار:خيران مدرسه ساز بازوي توانمند نظام آموزشي هستند

آقازاده استاندار مرکزی در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت و افتتاح آموزشگاه خیرساز هدایت در روستای ریحان از توابع شهرستان خمین، گفت: خیران مدرسه ساز بازوی توانمند نظام آموزشی هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: خیران مدرسه ساز بازوی توانمند نظام آموزش و پرورش هستند و تداوم کمک های برنامه محور آنان در نوسازی و تجهیز مدارس سرمایه ارزشمندی است.

وی افزود: نهاد آموزش و پرورش با همراهی جامعه خیران با کیفیت و سرعت مطلوب تری می تواند به اهداف خود برسد.

وی تاکید کرد: 14میلیون دانش آموز و یک میلیون فرهنگی در کشور وجود دارد که منابع محدود دولت و آموزش و پرورش به تنهایی پاسخگوی هزینه های این بخش نیست و برای ارائه خدمات مطلوب خیران باید به یاری بیایند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مشارکت مالی خیران در ساخت مدارس ، تعمیر و تجهیز آموزشگاه ها در دولت های یازدهم و دوازدهم بیشتر از اعتبارات دولتی بوده است.

آقازاده گفت: جوانان ایران اسلامی ثابت کرده اند که استعدادهای درخشانی دارند و نیروی انسانی فرهیخته به عنوان ثروت بزرگ و موتور محرک توسعه پایدار مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: جوانان برومند کشور نام ایران را در بین 10 کشور صاحب نام در رشته های علمی ثبت کردند که افتخار بزرگی است.

استاندار مرکزی اظهار داشت: رشد 2 برابری قبولی دانش آموزان خمینی در دانشگاه و افزایش 46 درصدی دانش آموزان هنرستان های این شهرستان نشان دهنده اقدامات خوب آموزش و پرورش است و باید این روند روز به روز تقویت شود.

امام جمعه خمین نیز در این آیین گفت: نظام آموزش و پرورش از ارکان پایه در کشور است چرا که این نهاد نقش محوری در تربیت نیروی انسانی هدفمند و فرهیخته برای بخش های مختلف جامعه دارد.

حجت الاسلام  والمسلمین حسینی پور افزود: کادر آموزشی و پرورشی مدارس با اینده سازان کشور سرو کار دارند و باید در قبال مسئولیتی که برای آمادگی و پرورش آنان دارند متعهد باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و مفاهیم دینی و عقیدتی باید در نظام تعلیم و تربیت به بهترین شکل در آینده سازان این مرز و بوم نهادینه شود.

مدیرآموزش و پرورش خمین نیز در این آیین گفت: 18 هزار دانش آموز خمین سال تحصیلی جدید را در سطح 250 واحد آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی آغاز کردند.

محمدی افزود: جمعیت دانش آموزی خمین در سه سال اخیر به دلیل رشد خانوارها افزایش یافته است که می طلبد زیرساخت ها و خدمات آموزشی متناسب با این رشد نیز فراهم آید.

وی ادامه داد: 30 دانش آموز این شهرستان در سال تحصیلی قبل توانستند وارد برترین دانشگاه های کشور شوند که امسال این رقم به 60 نفر رسیده است.

گفتنی است مدرسه ابتدایی خیرساز هدایت در روستای ریحان از توابع خمین در زمینی به وسعت یکهزار و 670 متر مربع با زیربنای آموزشی یکهزار و 218 مترمربع در سه طبقه ساخته شده است. 

این مدرسه دارای 9 باب کلاس درس، نمازخانه، سالن چندمنظوره، رصدخانه، کتابخانه، آزمایشگاه و سالن شرکت های دانش بنیان است. 

مدرسه خیرساز هدایت با ظرفیت 270 دانش آموز در مدت 54 روز ساخته و تجهیز شده و برای ساخت آن 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

استاندار مرکزی با حضور در روستای چهارچشمه خمین  با خانواده معزز شهید هاشمی دیدار کرد و از اردوهای جهادی و مدرسه شبانه روزی دخترانه این روستا نیز بازدید نمود.

  •  

دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  1. وحید در تاریخ

    با سلام چهارچشمه شهید مهدی محمدی نداره و درست این اسم شهید محمود هاشمی هست.میتونید به سایت فرمانداری خمین هم مراجعه کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها