Portal_background_image

با حضور استاندار از مدال آوران ورزش استان تجليل شد/ تاكيد استاندار: ضرورت مشاركت صنايع در توسعه ورزش استان

آقازاده استاندار مرکزی درآیین تجلیل از مدال آوران ورزش استان در مجتمع تفریحی و فرهنگی هتل امیر کبیر، گفت: حمایت از مدال آوران ورزشی به عنوان سرمایه این استان است و همراهی حوزه صنعت در توسعه ورزش ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  وجود واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ در استان مرکزی فرصتی است که باید به صورت برنامه محور از آن در تقویت رشته ها و تیم ها بهره گرفته شود.

وی بیان کرد: جوانانی که از استان مرکزی موفق به کسب مدال های ملی و فرا ملی شده اند با همت خود و کمک های پراکنده به این جایگاه دست یافته اند و این مهم بسیار ارزشمند است.

استاندار مرکزی گفت: بخشی از بودجه شرکت های تولیدی استان بایدصرف امور ورزشی شود و با استفاده از ظرفیت استانی در فرصت 2 سال تیم های پایه می توانند به رده های برتر کشور دست پیدا کنند.

مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مجموعه مدیریتی استان باید در ارتباط موثر با بدنه وزارت ورزش و جوانان کمک های اصولی برای اعتلای ورزش استان جذب کنند.

مقدسی افزود: هیات های ورزشی استان مرکزی با کمترین توان و با همت بلند موفقیت های بزرگی را برای استان رقم زده اند بنابراین باید قدر این مدال آوران را دانست.

وی اظهار کرد: حمایت کارخانه های صنعتی استان از هیات های ورزشی انتظاری بحقی است که بارها تکرار شده است و حوزه صنعت استان باید با تقویت حمایت هدفمند از ورزشکاران در بروز استعدادهای ورزشی به بخشی از تکلیف اجتماعی خود عمل کنند.

کریمی نماینده دیگر مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: استان مرکزی سرشار از استعدادهای فراوان در رشته های مختلف ورزشی استو ظاهر شدن پدیده های نو در رشته های مختلف ورزشی استان نشان دهنده وجود ذخایر ارزشمند منابع انسانی است.

 کریمی اظهار کرد: در حوزه ورزش بانوان نیز تلاش های مطلوبی دراستان انجام شده و کسب مقام های ملی و فراملی نشان از این توجه است.

وی گفت: صنایع استان تاکنون دین خود را آنگونه که باید نسبت به ورزشکاران و اهالی ورزش ادا نکرده اند و حوزه تولید استان باید از هیات های ورزشی برای کسب مدال های رنگارنگ نسبت به گذشته اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش مشکلات باشگاه ورزشی شهرداری اراک را یادآوری شد و گفت: می طلبد با همکاری مسئولان ذیربط موانع پیش روی این باشگاه برطرف شود.

کریمی افزود: اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی باید موضوع صندوق حمایت از قهرمانان ورزشی استان را با جدیت دنبال کند.

وی اظهار کرد: تشکیل شورای ورزش استان و استفاده از فضای های ورزشی از دیگر مواردی است که باید در استان مرکزی به آن توجه ویژه صورت گیرد.

گفتنی است در این آیین از 126 قهرمان مدال آور در 24 رشته ورزشی که در مسابقات بین المللی، آسیایی و جهانی در سال 95 و 96 عنوان کسب کرده بودند، تجلیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها