Portal_background_image

با حضور استاندارمرکزی توزیع شهرستانی بودجه یکهزارو118میلیارد و700میلیون ریالی استان تصویب شد

با حضور زمانی استاندار مرکزی توزیع شهرستانی بودجه یکهزار و 118 میلیارد و 700 میلیون ریالی استان در سال 94 در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه تصویب شد.

 زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: بسیاری از طرح هایی که می توانند در رفع مشکل بیکاری موثر باشند در استان مغفول مانده است لذا باید از طولانی شدن روند تصویب طرح های صنعتی و گردشگری که به اشتغالزایی منجر می شود، جلوگیری کرد.

وی برای رفع مشکل بیکاری بر لزوم توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در هر شهرستان تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کرد که مشکل بیکاری رفع شود و صنایعی در شهرستان ها ایجاد شود که مرتبط با پتانسیل آن شهرستان باشند.

زمانی تصریح کرد: استان مرکزی دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری است که باید در جهت اشتغالزایی مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات موجود باید فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره وری از اهرم های در اختیار را سرلوحه کار خود قرار دهیم، اظهار کرد: تسهیل در امر سرمایه گذاری و مبارزه با بیکاری از مواردی است که باید در کمترین زمان به آنها رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه در آئین و آموزه های دینی ما اسراف و تبذیر امری ناپسند به شمار می رود، ابراز کرد: باید از هزینه های اضافی و غیر ضروری در دستگاههای اجرایی استان جلوگیری شود و این امر ارتباطی به وضعیت اعتباری خوب و یا بد دولت ندارد.

استاندار مرکزی گفت: مدیران دستگاههای اجرایی استفاده از روشهایی که بار مالی دولتی در پی ندارد مانند bot، فاینانس و .. را مورد توجه قرار دهند و درخصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه گزارشی را ارائه نمایند.

زمانی با اشاره به اینکه سیستم اداری باید ساده و چابک باشد،خاطر نشان کرد:درست است که تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران خیلی ناجوانمردانه است ولی ما باید با استفاده از ظرفیتهای در اختیار در جهت رفع مشکلات تلاش کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز با بیان اینکه بودجه امسال این استان نسبت به سال گذشته یک درصد کاهش یافته است، اظهار کرد:جمع کل اعتبارات تملک دارایهای سرمایه ای  استان در سال جاری یکهزار و 118 میلیارد و 700 میلیون ریال است .

یادگاری افزود: 525 میلیارد و 955 میلیون ريال از اعتبارات تملک دارایی این استان به صورت الزامات قانون در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: دو درصد اعتبار نفت و گاز  به میزان  107 میلیارد و 500 میلیون ريال، مصوبات خاص شامل کاهش آلودگی هوای شهر اراک و طرح توسعه خمین و و فس و شراء 150 میلیارد ريال  ، ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه 108 میلیارد و 200 میلیون ريال، کمک به ساخت مساجد و مصلی ها و بقاع متبرکه  32 میلیارد ريال ، گلزار شهدا 10 میلیارد ريال، آسفالت راههای روستای 15 میلیارد ريال ، زیرساخت های شهرکها و نواحی صنعتی 16 میلیارد ريال ، حوزه علمیه 18 میلیارد ريال وهشت درصد بهسازی روستاها 61 میلیارد و 560 میلیون ريال  از الزامات قانون است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی، سهم شهرستان های استان مرکزی از اعتبارات استانی را  برای شهرستان آشتیان 2 و 76 دهم درصد، اراک 31 درصد، تفرش چهار و سه دهم درصد، خمین هفت و چهار دهم درصد، دلیجان چهار و 69 صدم درصد، زرندیه هفت درصد، ساوه 15 و 48 صدم درصد، شازند 9 و هفت دهم درصد، کمیجان سه و شش دهم درصد، محلات چهار و هفت دهم درصد، خنداب پنج و شش دهم درصد و فراهان سه و هشت دهم درصد عنوان کرد.

یادگاری با تشریح الزامات و ضوابط  در تخصیص اعتبارات و انتخاب پروژه ها،گفت: بر اساس این الزامات حداکثر 10 درصد از اعتبارات فرمانداری ها می تواند به طرح های جدیدی اختصاص یابد که با رعایت مفاد ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه ظرف سه سال به اتمام برسد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: شروع طرح های جدید منوط به اخذ مجوز از کمیسیون ماده 215 استانی، اختصاص اعتبارات مناسب به پروژه های مستمر و تجهیز و نگهداری نظیر پروژه های تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی، حفاظت، حمایت و توسعه جنگل ها و فضای سبز، اولویت طرح های 50 درصد پیشرفت فیزیکی به بالا و پرهیز از منظور نمودن اعتبار برای فعالیتهای جاری دستگاهها از دیگر الزاماتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

در نشست شورای برنامه ریزی استان مرکزی  نماینده مردم شهرستانهای آشتیان، تفرش و فراهان در مجلس شورای اسلامی مطالبی را بیان کرد و مدیران و فرمانداران شهرستان های تابعه استان در خصوص توزیع بودجه بحث و تبادل نظر کردند و توزیع شهرستانی این بودجه با 16 رای موافق، هشت رای مخالف و یک رای ممتنع مصوب شد.

اجرای طرح مجتمع ملی گردشگری، سلامت، درمانی، تفریحی و اقامتی در شهرستان تفرش و اجرای طرح گردشگری در اتوبان ساوه - تهران نیز در این نشست مصوب شد.

یادآور می گردد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از  کلیات و تبصره های مهم قانون بودجه سال 1394، تصویر کلان بودجه استان و توزیع اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای سال 1394، توزیع اعتبارات هزینه ای استان در سال 1394 به تفکیک دستگاههای اجرایی و ضوابط تعیین پروژه های سال 1394 نیز گزارشی ارائه کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها