Portal_background_image

با حضور استاندار؛ سالن ورزشي شهداي فرنق شهرستان خمين بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه آیین بهره برداری از سالن ورزشی شهدای روستای فرنق از توابع خمین که با حضور ژاله فرامرزیان معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، گفت:افزایش فضاهای ورزشی ، کشور را یک قدم به پیشرفت جوانان نزدیک‌تر می کند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار داشت:  راه‌اندازی سالن‌های ورزشی بستر  درخشش جوانان در رشته های مختلف ورزشی را  دررده های قهرمانی فراهم می کند.

 وی ادامه داد: سرانه ورزشی استان ۸۰ سانتی متر است و تلاش می شود این شاخص  توسط اداره کل ورزش و جوانان و برنامه و بودجه افزایش پیدا کند.

استاندار مرکزی گفت: چندین طرح ورزشی تا پایان امسال در این استان به منظور استفاده جوانان و افزایش سلامت و شادابی جامعه به بهره برداری می رسد. 

آقازاده افزود: سالن ورزشی شهدای روستای فرنق با زیربنای یک هزار و ۲۵۰ متر مربع و با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

وی تصریح کرد: این سالن ورزشی یکی از مکان های مورد نیاز جوانان و بانوان این روستا است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: ایجاد و توسعه زمین چمن و خانه های ورزش در مناطق روستایی با جمعیت بیش از ۲ هزار نفر از برنامه های وزارت ورزش و جوانان است.

ژاله فرامرزیان  افزود: ایجاد خانه های ورزش روستایی و زمین چمن از سال ۹۶ توسط وزارت ورزش و جوانان کلید خورده است. 

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود بر اساس برنامه وزارت ورزش تمامی روستاهایی که بیش از ۲ هزار نفر جمعیت دارند از زمین چمن و امکانات  ورزشی مطلوب برخوردار شوند. 

فرامرزیان اظهار داشت: لازمه رشد و بلوغ جسمی و توانمندی جوانان  فراهم کردن زیر ساخت‌های مناسب ورزشی داست و  دولت تدبیر و امید در ایجاد و تقویت  زیر ساخت‌ها  در این راستا مصصم است.

وی گفت:  مشارکت خیران در تامین زیرساخت ها و فضاهای ورزشی زمینه گرایش جوانان به ورزش و عملیاتی کردن استعدادهای ورزشی را فراهم می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: اشتغال جوانان و توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد و استفاده از ظرفیت عمومی در جامعه  از مهمترین برنامه های وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان است.

فرماندار خمین نیز در این آیین با اشاره به تعطیلی تنها استخر سرپوشیده زادگاه امام راحل گفت: این استخر به دلیلی مشکلات فنی مدت یک سال تعطیل شده است.

طهرانی  افزود: پیش بینی می شود با تخصیص اعتبارمورد نیاز  تا پایان امسال این استخر برای استفاده مردم خمین بازگشایی شود.
وی ادامه داد: زیرساخت های زمین چمن مصنوعی خمین با کمک خیران فراهم شده است.

گفتنی است  استاندار مرکزی در سفر به شهرستان خمین از روند پیشرفت فیزیکی پروژه عمرانی میدان نقش امام (ره) و  محور مواصلاتی خمین - الیگودرز بازدید  کرد و با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرائی  ساختمان پانسیون پزشکان  شهر خمین آغاز شد.

بازدید از مجتمع فرهنگی ورزشی خورشید با پیشرفت ۷۰ درصد و بهره برداری از سالن چند منظوره روستای فرنق خمین نیز از برنامه های سفر یک روزه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به این شهرستان است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها