Portal_background_image

با حضور استاندار؛ اولين كنفرانس ملي تقريب مذاهب اسلامي در انديشه هاي امام و رهبري در اراك گشايش يافت

اولین کنفرانس ملی تقریب مذاهب اسلامی در اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری با حضور استاندار مرکزی ، نماینده ولی فقیه در استان و20 نفر از شخصیت های علمی و فرهنگی کشورهای مسلمان، در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری در اراک گشایش یافت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این همایش گفت: صیانت از ارزش های اسلام وظیفه ای همگانی است و در این خصوص رسالت علما و مجتهدان در زدودن انحراف و فرقه گرایی از جهان اسلام بسیار سنگین است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی وحدت کلمه و یکپارچگی ملی بود و امام راحل از سال 1342 این مهم را در بین مردم ترویج دادند تا در بهمن 57 میوه وحدت به ثمر رسید.

وی بیان کرد: بصیرت و وحدت باید در دستور کار همه کشورهای اسلامی برای پیروزی در برابر کفر و استکبار جهانی باشد و روز به روز گسترش یابد.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: مسلمان در تاریخ اسلام تاکنون از نظر بنیه علمی و کشور گشایی بسیار موفق عمل کرده اند و کشورهای غربی خمیرمایه فناوری و پیشرفت را از کشورهای مسلمان گرفته اند و امروز نیز باید به همت مسلمانان و در سایه وحدت و ارزش های ناب اسلامی، با الگوگیری از حضرت محمد(ص) در تقویت جایگاه و احیاء ارزش های اسلامی گام برداشت.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: ظرفیت های انسانی ، ایده های ناب و منابع زیرزمینی و ثروت های فکری و عملی کشورهای مسلمان باید با برنامه و آگاهی بارور شود و به سرعت در حوزه علوم و فنون روز جهان گام برداشته و با قدرت در مقابل جبهه کفر صف آرایی کنند.

وی یادآور شد: اخلاق، معنویت و تقوا تفاوت مسلمانان با دیگر ملت های دنیا است که این موارد مهم ترین شاخص های جهان اسلام است.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: مسلمانان باید با اتحاد، وفاق و همدلی در یک جبهه مقدس گرد هم آمده تا بتوانند در مقابل استکبار جهانی و در صدر آنها آمریکا، اسرائیل جنایتکار و مزدوران انگلیسی ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: آزادسازی قدس شریف از بزرگترین آرمان های جهان اسلام است که این مهم تنها با وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی محقق می شود.

گفتنی است این کنفرانس در 6 محور قرآنی، کلامی، فقهی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی برگزار و قرائت پیام آیت‌الله مکارم شیرازی ، سخنرانی اندیشمندان بین المللی، سخنرانی پژوهشگر مقاله برتر همایش، سخنرانی آیت‌الله اراکی و تقدیر از مقالات برتر از بخش‌های مختلف این کنفرانس است.

در این همایش 324 نفر از اساتید و محققان  ثبت‌نام کرده‌اند و از 20 نفر از متفکرین و صاحب‌نظران جهان اسلام نیز برای حضور در همایش دعوت به عمل آمده است.

حامیان برجسته کنفرانس شامل مجمع تقریب مذاهب، پژوهشکده حج، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد و اندیشکده امام خمینی(ره) دانشگاه اراک است.

یادآور می گردد  تعدادی از شرکت کنندگان در این همایش روز گذشته از بیت امام راحل در خمین و مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء در اراک بازدید کردند.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها