Portal_background_image

با حضوراستاندار مرکزی عملیات بهینه سازی دیگهای قدیم شرکت آلومینیوم ایران با اعتباری بالغ بر 13 میلیون دلار آغاز شد

 با حضور استاندار مرکزی صبح امروز عملیات بهینه سازی دیگهای قدیم خط 3 کارگاه احیای شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با اعتباری بالغ بر 13 میلیون دلار آغاز شد.

محمدحسین مقیمی  در حاشیه این مراسم طی گفتگوئی با خبرنگاران، گفت: انتقال کارگاه آند سازی و خروج چندین دیگ از خط تولید شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو)  از جمله اقدامات انجام شده  جهت ایجاد و توسعه زیر ساختهای زیست محیطی می باشد.

وی بیان کرد: دانشگاه ها  با ایجاد تعامل بیشتر با صنایع استان می توانند در جهت حل مشکلات حوزه صنعت اقدامات خوبی انجام دهند و زمینه رونق در صنایع استان، اشتغال و تولید بیشتر را فراهم آورند.
مقیمی در خصوص واحد های تولیدی تعطیل یا نیمه فعال، گفت: برخی از واحد تولیدی با تکنولوژی قدیمی کار می کنند و تولیدات آنها با قیمت تمام شده بالا عرضه می شود که باید در این واحد ها نوسازی صورت بگیرد و از فناوری های جدید استفاده شود.

وی افزود: برخی دیگر از واحد های تولیدی و صنعتی از نظر مالی با مشکل مواجه هستند که برای راه اندازی آنها کمک خواهیم کرد و واحدهایی هم که هنوز به بهره برداری نرسیده اند از طریق بانکها و صندوق توسعه ملی تامین منابع خواهند شد.

مقیمی تصریح کرد: معاونت برنامه ریزی استانداری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت با کمک صنایع و شرکتهای مشاور گزارشی از عملکرد واحدهای صنعتی تهیه کرده است که در اختیار اداره کل صنعت، معدن و تجارت می باشد و بر اساس آن برنامه ریزی خواهد شد.

گفتنی است سیستم مکانیزه انتقال آلومینا از سیلوهای مرکزی به سیلوهای کنترل آلودگی و سپس به دیگهای الکترولیز، ساخت باس بارها ، فلکسیبیل ها و بهینه سازی سیستم کنترل آلودگی از اقدامات انجام شده در راستای نصب تجهیزات بهینه سازی خطوط قدیمی این شرکت است.    

ایرالکو به عنوان اولين توليد كننده شمش هاي آلومينيوم در ايران ، در زميني به مساحت 232هكتار در كيلومتر 5 جاده اراك تهران واقع گرديده است. موضوع تأسيس كارخانه ايرالكو در سال 1346 به تصويب هيأت دولت رسيد و اقدامات مربوط به نصب تأسيسات و ساختمان از سال 1347آغاز گرديد و در سال 1351 با دو خط توليد و ظرفيت 45000 تن در سال مورد بهره برداري قرار گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و افزودن سه خط ديگر به پروسه توليد ، ظرفيت توليد آلومينيوم اوليه به 120000تن در سال رسيد كه شامل انواع شمشها به صورت تي بار ، هزار پوندي ، آلياژهاي ريخته گري ، بيلت ، اسلب و... مي باشد. متعاقبا و به منظور رعايت مسائل زيست محيطي کلنگ احداث کارخانه توليد آلومينيوم با تکنولوژي 200 کيلو آمپر در سال 1381 به زمين زده شد و در سال 1386 به بهره برداري رسيد .ظرفيت توليد شرکت آلومينيوم ايران در حال حاضر و با احتساب خروج خطوط 1 و 2 کارگاه قديم به 175000 تن در سال بالغ گرديده است .حدودا 11000 كارخانه و كارگاه با بيش از 250000 نفر در صنايع وابسته به آلومينيوم اشتغال دارند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها