Portal_background_image

با حضوراستاندار سومين گردهمايي ائمه جمعه استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در سومين گردهمايي فصلی ائمه جمعه استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد،گفت: وحدت کلمه ابزار قدرتمند جهان اسلام در برابر توطئه دشمنان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:استکبار جهانی در پی کسب منافع خود در خاورمیانه است و در این راستا تفرقه افکنی می کند و هوشیاری و وحدت کشورهای منطقه مهمترین موضوع است.

وی ادامه داد: برخی از حاکمان کشورهای اسلامی با نام اسلام که منادی وحدت و همدلی است در ساز جدایی و نفاق می دمند تا دشمنان بتوانند به سوء استفاده های سیاسی و اقتصادی خود برسند و هوشیاری جهان اسلام در این زمینه ضروری است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به شرایط دنیای اسلام، هرچه همدلی، اخوت و برادری میان ملت های مسلمان بیشتر شود زمینه های بالندگی، رشد مشترک فکری و اعتقادی در جوامع اسلامی فراهم می آید‏.‏

آقا زاده حضور ائمه جمعه را عامل ایجاد وحدت و یکپارچگی ملی دانست و گفت: یکی از رموز موفقیت نظام اسلامی ارتباط قوی با مردم است که در این میان ائمه جمعه با ارتباط مستمر خود با مردم توانستند نقش موثری ایفا کنند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه بعنوان بازوان قدرتمند نظام  و رهبری  هستند، افزود: تریبون نماز جمعه بهترین ابزار در آگاه سازی جامعه از اهداف والای نظام اسلامی است و امامان جمعه باید به بهترین شکل از این فرصت ارزشمند بهره بگیرند.

وی اضافه کرد: استان مرکزی ظرفیت های ارزشمندی در بخش های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دارد که توجه ویژه و بهره برداری موثر از آن ها به ویژه در حوزه صنایع و در راستای اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان، رویکرد اصلی مدیریت ارشد استان است.

 آیت الله  دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: فرهنگ ناب اسلامی با مجاهدت عالمان دینی، ائمه جمعه و جامعه روحانیت در جامعه ترویج می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: ائمه جمعه باید از تریبون ارزشمندی که در اختیار دارند، نسبت به گسترش فرهنگ قرآن و سیره اهل بیت (ع) در جامعه استفاده کنند.

وی، پدیده طلاق را یکی از تنگناهای جدی جامعه عنوان کرد و ادامه داد: آگاه سازی جامعه از تهدیدها و آسیب های اجتماعی و تشریح پیامدهای اطلاق از تکالیفی مهمی است گروه های مرجع فکری و کانون های فرهنگی و مذهبی باید به طور جدی به آن بپردازند و ائمه جمعه و جماعات نیز در این راستا رسالت سنگینی بردوش دارند.

امام جمعه اراک بیان کرد: اگر چه دشمنان نظام اسلامی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، اعتقادات جوانان ایران اسلامی را نشانه رفته اند اما جامعه روحانیت نیز احترام ویژه ای در بین توده مردم دارند باید از سرمایه اجتماعی در راستای مقابله با توطئه های دشمنان استفاده کرد.

وی بیکاری جوانان را یکی دیگر از مشکلات جامعه عنوان کرد و گفت: کارآفرینی واقعی به ارزش افزوده، بسط فکر و سازندگی در کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: ائمه جمعه باید با تشریح معیارهای رفتاری ائمه اطهار(ع) و موازین قرآن کریم فرهنگ کارآفرینی و خوداتکایی را در جامعه گسترش دهند.

وی گفت: مصرف گرایی و استفاده نا بجا و غیر قابل پیش بینی امکانات و سرمایه های کشور آفت بزرگ برای پیشرفت و توسعه است و یکی از تکالیف مهم ائمه جمعه این است که سبک زندگی ایرانی - اسلامی را ترویج دهند.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه سخنان خود ضمن تقدیر از مشارکت ملت غیور ایران اسلامی در عملیات امداد رسانی به زلزله زدگان غرب کشور نیز گفت: تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان در دستور کار مسئولان امر است که می طلبد کمک های مردمی نیز به این سمت هدایت شود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها