Portal_background_image

استاندار در جمع دانشجويان دانشگاه اراك: با تدبير دولت ؛ صنايع بزرگ استان فعال و حقوق معوقه ندارند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست مطالبه گری دانشجویی دانشگاه اراک که به مناسبت روز دانشجو و با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: با تدبیر دولت، در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها، صنایع بزرگ استان فعال هستند و حقوق معوقه ندارند و یا حداکثر با یکی دو ماه تأخیر حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها با تدبیر مطلوب دولت، واحدهای صنعتی این استان فعال هستند و تولید در آن ها دایر است.

وی اظهار داشت: این درحالی است که سال گذشته برخی واحدهای صنعتی و تولیدی بزرگ استان مرکزی با مشکلاتی مواجه بودند اما اکنون خطوط تولید این واحدها رونق دارد.

استاندار مرکزی گفت:2 هزار و 850 واحد تولیدی و صنعتی در این استان وجود دارد که 100 هزار کارگر به شکل مستقیم در آن ها اشتغال دارند.

آقازاده در ادامه افزود: درطول 14 ماه خدمت در استان مرکزی نهایت همکاری با کارگران استان در حل و گره گشایی از مشکلات کارگری صورت گرفته است و امروز صدای حرکت چرخ تولید هپکو به گوش می رسد و این واحد مهم اقتصادی کشور با وجود چالش های متعدد به آغوش تولید بازگشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در برخی انتصاب هایی که در دانشگاه ها صورت می گیرد باید از مشارکت دانشجویان و تشکل ها استفاده شود که نتیجه این تعامل برای دانشگاه مثبت است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: برخی از مشکلات دانشجویی مانند مباحث صنفی، خوابگاهی، فضای آموزشی، سلف و غذا و ... باعث دردسرهایی شده است. ما پذیرای نقدها هستیم، اما درخواست دارم که توهینی به مقامات و ارکان نظام و دولت صورت نگیرد. 

وی گفت: نقدها مورد پذیرش و احترام است و  در نشستی کاملا کاری و اجرایی مسائل و مشکلات  دانشجویان با مسئولان امر بررسی و حتی در صورت لزوم در تهران پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: حضور نمایندگان در دانشگاه مطالبه بحق دانشجویان است و خادمان مردم خود را در قبال تمامی اقشار پاسخگو می دانند.

سید«مهدی مقدسی» افزود: مطالبه گری حق دانشجویان است و پاسخگویی وظیفه نمایندگان خانه ملت و دانشجویان به عنوان گروه های مرجع باید همواره تیزبین و پرسشگر باشند.

وی اظهار داشت: مطالبه گری نباید به مسیر بد اخلاقی و تهمت بیانجامد و طرح موضوعات گره گشا و اصلاح گر است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد:تمامی زوایای اف ای تی اف با دقت در مجلس و کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته و مجلس با توجه به ضرورت آن را تصویب کرده است.

مقدسی افزود: اکثریت نمایندگان مجلس با این کنوانسیون موافق هستند و به آن رای مثبت دادند که در نهایت مجمع تشخیص مصلحت و نظام تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

حشمت الله فلاحت پیشه  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: ایران اسلامی توانسته 40 سال حاکمیت دینی فارغ از وابستگی را تجربه کند و استکبار جهانی از این مسئله ناراضی است و می کوشد که بار دیگر این کشور را زیر سلطه درآورد و برای رسیدن به ین هدف از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

وی اظهار داشت: مخالف آمریکا در برجام از این موضوع نشات گرفته است و با تعدیل و تاخیر در موضوع برجام و تحریم ها می کوشد منافعی از ایران نصیب خود کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبرد رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران شکل ویژه ای دارد چرا که این کشورنتیجه ای از مناسبات اقتصادی با ایران نبرده است.
فلاحت پیشه افزود: اروپا با ایران بعد از برجام 70 میلیارد دلار قرارداد بسته است که این مهم نشان از جایگاه ایران دارد.

وی در ادامه اظهارداشت: اقتصاد ایران جایگاه هجدهم دنیا را دارد و همه تلاش باید به کار گرفته شود که ظرفیت های درون زا در اقتصاد رشد کند.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: باید ظرفیت های کشور در مرزها شناسایی شود و مجلس برای کمک به کوله بران فراکسیون ویژه این قشر را تشکیل داد تا از آنان حمایت کند.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها