Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان مركزي: با تخلفات انتخاباتي در فضاي مجازي همانند فضاي حقيقي برخورد مي شود

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی در نوزدهمین نشست این ستاد که در محل استانداری برگزار شد، گفت: هرگونه تخلف انتخاباتی در فضای مجازی همانند فضای حقیقی مشمول برخورد قانونی خواهد بود.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه مقررات و قوانینی که بر فضای حقیقی حاکم است در فضای مجازی نیز اعمال می شود، اظهار کرد: تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شوند و طبق تصمیمات هیات های اجرایی و نظارت با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

حسن بیگی افزود: در قوه قضائیه و دادگستری استان و شهرستانها خارج از نوبت، تخلفات نامزدهای انتخابات رسیدگی و با آن برخورد می شود.

وی افزود: هرگونه تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی خارج از موعد تبلیغات خلاف قانون است که نامزدهای انتخاباتی باید به این مهم توجه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابراز کرد: با همت فرمانداران و هیات های اجرایی استان تاکنون روند مراحل اجرای انتخابات از جمله ثبت نام از داوطلبین، تشکیل هیات های اجرایی و رسید گی به صلاحیت نامزدها به خوبی پیش رفته است و استان مرکزی در این مراحل جزء استانهای اول کشور بوده است.

حسن بیگی گفت: از مجموع 344 کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی، 14 کاندیدا توسط هیات های اجرائی رد صلاحیت شدند ، 8 کاندیدا انصراف خود را اعلام کرده بودند که یک نفر هم روز گذشته از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان انصراف خود را اعلام کرد و این تعداد به 9 نفر رسید و یک نفر از کاندیداها نیز فوت شده است.

حسن بیگی تصریح کرد: از 16 دی ماه کار رسیدگی به شکایات افراد رد صلاحیت شده و همچنین رسیدگی به کلیه پرونده های انتخاباتی در هیات نظارت آغاز شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان آموزش عوامل اجرایی انتخابات را از اولویتها عنوان کرد و گفت: آموزش نمایندگان فرمانداران و همچنین عوامل اجرایی در پای صندوق های رای باید مورد توجه ویژه قرار گیرد .

وی بیان کرد: فرمانداران باید در برگزاری انتخابات صرفه جوئی را سرلوحه کار خود قرار دهند و با اعمال مدیریت از ظرفیتهای موجود و امکانات دستگاههای اجرایی  درجهت برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات استفاده نمایند.

گفتنی است در ادامه این نشست کمیته های ستاد انتخابات استان گزارشی از اقدامات خود ارائه دادند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها