Portal_background_image

استاندار مركزي در جمع نمايندگان احزاب و تشكلهاي سياسي : بايد هرگونه افراطي گري را طرد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با نمایندگان احزاب، تشکلها و فعالان سیاسی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: باید هرگونه افراطی گری راطرد کرد.

زمانی قمی  استاندار مرکزی ضمن تاکید بر اینکه همه باید نگران افراطی گری باشیم، بیان کرد: به اذن مقام معظم رهبری مذاکراتی در حوزه دیپلماسی خارجی آغاز و منجر به حل پیچیده ترین پرونده سیاسی تاریخ سیاسی ایران شد.

 وی ضمن اشاره به انتقاداتی که این مهم در پی داشت، گفت: انتقاد در هر مسئله ای مورد پذیرش است ولی اهانت به وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی در مجلس را به غیر از افراطی گری عنوان دیگری نمی توان گذاشت.

وی توهین و جسارت به فرزند راستین امام راحل در حرم حضرت امام  در سالگرد رحلت ایشان را از جمله دیگر افراطی گری ها عنوان کرد و گقت: بی حرمتی به حجت الاسلام سید حسن خمینی، دکتر لاریجانی و برخورد در مجلس پکیجی از علائم و سیگنال های افراطی گری است که انجامش نه به نفع اصولگرایان و نه به نفع اصلاح طلبان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش پیروزی انقلاب اسلامی و سالگشت این پیروزی را گرامی داشت و گفت: چتر انقلاب اسلامی همه جمعیت ایران را تحت پوشش قرار داده حتی غیرمسلمان ها، زرتشتی ها، مسیحی ها و یهودی های با وجدان هم از نهضت مردم دفاع می کردند و عنصر مشترک آنها مبارزه با استبداد داخلی و جلوگیری از حضور استعمار در تعیین سرنوشت مردم در داخل کشور و دفاع از اعتقادات اکثریت قریب به اتفاق مردم بود.

وی ضمن اشاره به هدف های انقلابی مردم، بیان کرد: رهبری منسجم، حضور مردم و باورهای آنان این نهضت را به پیروزی رساند.

زمانی قمی بیان کرد: نمی توانیم ادعا کنیم اهداف انقلاب را دنبال می کنیم اما به گونه ای رفتار کنیم که افراد از خیمه انقلاب خارج شوند.

استاندار مرکزی ضمن اشاره به تاکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند، گفت: مردم هستند که همه چیز را تعیین می کنند و مقامات کشوری به صورت مستقیم و غیر مستقیم و با رای مردم مسئولیت می پذیرند.

وی ضمن اشاره به یکی از سخنان امام راحل مبنی بر اینکه اگر مردم خدمتگزاری را نخواستند باید کنار برود، تصریح کرد: بر اساس این سخن امام، اصالت با نظر جمع و مردم است.

زمانی قمی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از دو ماه فرمان رفراندم برای تعیین نام حکومتی که می خواهد مستقر شود صادر می شود یعنی اگر ابزاری کارآمد تر و منطقی تر از رفراندم در 12 فروردین 58  داشتیم امام به آن ابزار کارآمد تر رجوع می کرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه امروز هم دولت به این گفتمان، مسیر و تعریف درست از مردم عقیده دارد، گفت: اصولگراها و اصلاح طلبان نباید با واقعیت های پیش رو مبارزه کنند و برای پیدا کردن راه درست باید تدبیر کرد.

زمانی قمی تصریح کرد: علاقه مندان به خیمه انقلاب  روش هایی را  اتخاذ کنند که دوستان و یاران انقلاب و رهبری افزایش یابند.

 استاندار مرکزی گفت: جناح های سیاسی و مردم نگران مهندسی انتخابات نباشند، چراکه دولت بر قرائت دین عقیده دارند و مردم را صاحبان اصلی می داند و  تا وقتی این دیدگاه  وجود دارد و نظارت بر روی صندوق های رای به دقت انجام می شود نباید در این خصوص نگرانی  داشته باشیم.

 وی با بیان اینکه نظارت و اهرم های نظارتی دقیقی بر روی صندوق های رای وجود دارد، افزود: هیات های اجرایی ما به عنوان نماد دولت به وظایف خود بخوبی عمل کردند و خیمه ای را برپا کردند که می شد حضور همه اقشار و سلایق را در آن دید.

 زمانی قمی گفت: در پروسه انتخابات به چهار مرجع قانونی رجوع کرده ایم و مرجع پنجمی هم وجود ندارد. اگر پروسه انتخابات 10 بار دیگر هم تکرار شود هیات های اجرایی خلاف این عمل نمی کردند.

استاندار مرکزی با اشاره به شرایط دوران پساتحریم، گفت: پیروزی در مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام باعث شد تا کشور از خطر جنگ نجات یابد و پیچیده ترین پرونده سیاسی تاریخ ایران حل شود.

وی افزود: در دوران پسابرجام با نگاه به درون و تکیه بر استعدادهای داخلی و استفاده از ظرفیت حضور هیاتهای خارجی در امر سرمایه گذاری برای رسیدن به رشد و توسعه کشور تلاش می کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی نیز گفت: بیطرفی، قانونگرایی و رعایت اصول اخلاق محور برنامه های این ستاد است. 
 حسن بیگی افزود: نامزدهای انتخاباتی باید تحت هر شرایطی اصول قانون انتخابات را رعایت کرده و به جای تخریب یکدیگر بر اساس قانون به معرفی خود بپردازند.
وی ادامه داد: اعضای ستاد انتخابات استان مرکزی نیز باید اصول قانون را سرلوحه امور خود قرار داده و از هر گونه حمایت مستقیم و یا غیر مستقیم از کاندیدای خاصی پرهیز کنند درغیر این صورت با متخلفان بر اساس قانون برخورد می شود. 
وی گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای مهترین خواسته مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است بنابراین اعضای ستاد انتخابات استان و مدیران دستگاه های اجرایی باید همه تلاش خود را در راستای تحقق این مهم به کار بگیرند.
وی اضافه کرد: حضور گسترده همه جناح های سیاسی در انتخابات هم انگیزه و نشاط عمومی را ارتقا می بخشد و هم دشمنان نظام را نا امید می کند بنابراین انتظار می رود افراد به نقش تاثیرگذار خود در این خصوص آگاه باشند و زمینه حضور حداکثری آحاد جامعه را در پای صندوق های رای فراهم کنند.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها