Portal_background_image

استاندار مركزي : باورِ امام خميني (ره) به اسلام و مردم رمز پيروزي انقلاب بود

زمانی قمی استاندار مرکزی همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر در نشست مشترک شورای اداری استان و شهرستان خمین، گفت: باور امام خمینی به اسلام و مردم رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود و امام راحل با تکیه بر این دو پشتوانه مهم، انقلاب را به سمت پیروزی رهبری نمود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با سه عنصر رهبریت فقیهی عالی مقام ،مکتب روح بخش و تحرک بخش اسلام و مردم به پیروزی رسید.

 زمانی قمی افزود: این سه عنصر مهم برای تداوم انقلاب نیز ضروری است و در صورتی که نقش هر یک از این عناصر کمرنگ شود کشور دچار مشکل خواهد شد.
وی اظهارکرد: در فیلم هایی که ذهن ما  از زمان انقلاب دارد می بینیم که همه اقشار در زیر خیمه انقلاب بودند و آنها از استبداد داخلی و استعمار خارجی رنج می بردند و برای تغییر وضع به میدان آمده بودند و انقلاب و رهبری آنقدر ظرفیت بالایی داشت که همه اقشار و گروهها در زیر این خیمه قرار گرفته بودند.

استاندار مرکزی ادامه داد: در روزگاری که  انسان  واقعاً سرگشته بود یا باید در دام بی دینی  می افتاد و یا در دامی که دین باید در خانه باشد و  به یک رابطه شخصی تبدیل شود  که انسان در این میان جریان مسلح دیگری را به تماشا نشست که امام راحل آن را ارائه کرد که طبق آن می شد دین را به عرصه آورد و جامعه را به وسیله آن اداره کرد و پاسخ مسائل و مشکلات را پیدا نمودکه این مهم جان انقلاب است.          
وی بیان کرد: دیدگاه امام (ره) نسبت به جامعه، مردم و حق تعیین سرنوشت به دست خود انسان است که این دیدگاه چه در داخل و چه در خارج عزتمندی بوجود آورد و موجب افزایش یاران نهضت جمهوری اسلامی شد.
زمانی قمی افزود: انقلاب در 22 بهمن پیروز شد وامام (ره) در کمتر از دوماه به آرای عمومی مراجعه و نظر اکثریت را کسب کرد و بعد انتخابات مجلس و ریاست جمهوری برگزار شد و  ما در انتخابات کلمات توسط حضرت امام می بینیم اول به اسلام و بعد کلمه  مردم از سوی ایشان بیشترین تکرار را داشته است.
استاندار مرکزی افزود: گفتمان دیگری نیز در جامعه وجود دارد که می گوید مردم چه کاره هستند که نتیجه این دیدگاه تنگ نظری و خروج دوستداران و یاران از انقلاب خواهد بود.
زمانی قمی بیان کرد: این دو دیدگاه و گفتمان آثار متفاوتی دارند و مقام معظم رهبری به دیدگاه اصیل امام(ره) تاکید می کنند و باید مراقبت کافی داشته باشیم و نباید بگذاریم هدفهای متعالی حضرت امام خمینی (ره) کم رنگ شود زیرا هدف امام هدف جدش علی بن ابوطالب (ع) و پیاده کردن اسلام ناب محمدی (ص ) بود .
وی به همگان به ویژه مسوولان اجرایی توصیه کرد که بی ریا کار کنند ،از بدگمانی اجتناب کرده و بهترین گفتار که رفتار آن را تصدیق می کند، داشته باشند.

استاندار مرکزی در پایان ضمن تبریک مجدد سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ادای احترام به امام (ره) و بیت معظم ایشان بالاخص حضرت آیت الله سید حسن خمینی، گفت: ما علاقمند بودیم که این مراسم با حضور یادگار حضرت امام (ره) و فرزند راستین آن حضرت آیت الله سید حسن خمینی برگزارمی شد ولی ایشان امروز باید در مراسم 12 بهمن در حرم جدش امام راحل حضور می یافت و ان شاء الله در فرصتی دیگر ایشان به زادگاه جدشان تشریف بیاورند و در خدمت ایشان باشیم.

**** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید محمد مهدی احمدی در خمین 

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهید محمد مهدی احمدی در شهرستان خمین دیدار کرد. 
شهید محمد مهدی احمدی در تاریخ 9 شهریور ماه سال 1324 در شهرستان خمین به دنیا آمد و در دوران نوجوانی و جوانی پیوسته در مبارزات علیه نظام شاهنشاهی و تظاهرات برای پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می کرد. 
این شهید والامقام در تاریخ 28 آبان ماه سال 1357 و در سن 33 سالگی در تظاهرات انقلاب اسلامی در شهرستان خمین به دست دژخیمان پهلوی به شهادت رسید.

*** با حضور استاندار مرکزی تعدادی از پروژه های عمرانی شهرستان خمین به بهره برداری رسید

176 واحد مسکن مهر و دو طرح مرغداری تولید مرغ گوشتی متعلق به محمد صادق نجاری و محمود رضا ایرانشاهی در روستای ریحان از توابع شهرستان خمین به بهره برداری رسید. 
این 2 واحد تولیدی مرغ گوشتی در مجموع در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع و زیربنای 3500 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده اند. 
این 2 واحد مرغداری مجموعا ظرفیت تولید 40 هزار قطعه مرغ گوشتی را در هر دوره دارند. 
برای احداث و بهره برداری از این واحدهای تولیدی مرغ گوشتی 10 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که از این میزان 3 میلیارد ریال آن آورده متقاضی و 7 میلیارد و 500 میلیون ریال آن نیز از طریق تسهیلات بانکی به عاملیت بانک کشاورزی تامین شده است. 
با احداث و بهره برداری از این 2 واحد مرغداری برای 5 نفر به طور مستقیم و برای 20 نفر نیز به طور غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها