Portal_background_image

استاندار مركزي: بانك ها فرآيند اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي را تسريع كنند

آقازاده استاندار مرکزی گفت: بانک های عامل بایستی فرآیند اعطای تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان این حوزه را سرعت ببخشند.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تاکنون ۷۳۴ طرح برای دریافت ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات و ایجاد سه هزار و ۳۵۶ فرصت شغلی به بانک های عامل در استان مرکزی معرفی شده است.

استاندار مرکزی افزود: تاکنون ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی برای ایجاد ۱۶۷ فرصت شغلی در قالب ۷۸ طرح به متقاضیان این طرح ها پرداخت شده است.

آقازاده گفت:  بانک های عامل  باید نسبت به طرح های معرفی شده با جدیت بیشتری در مورد تعیین تکلیف طرح ها اقدام نمایند و طرح هایی که مصوب می شوند در پرداخت تسهیلات تسریع و طرح هایی که مشکل دارند به کمیته فنی ارجاع شوند.

وی بیان کرد: طبق بخش نامه چند روز اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متقاضیانی که قادر به ارائه ضمانت نامه به بانک ها برای دریافت تسهیلات نیستند و در این زمینه مشکلی دارند می توانند برای دریافت تسهیلات کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان از صندوق ضمانت بخش تعاون با ارائه یک عدد سفته بهره مند شوند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: امکان ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی وجود دارد و طی یک هفته اخیر ۱۰۰ متقاضی در این سامانه ثبت نام کرده اند و تا کنون تعداد متقاضی ثبت شده در سامانه کارا به سه هزار و ۶۴۰ نفر رسیده است


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها