Portal_background_image

استاندار: بانك ها در پرداخت تسهيلات رونق توليد تسريع كنند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: شتاب دهی بانک های عامل در استان برای پرداخت تسهیلات رونق تولید ضروری است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: همکاری  برخی بانک ها در قالب اعداد و ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چندان رضایت بخش نیست و باید در مدت باقیمانده تا پایان سال این روند اصلاح  و عقب افتادگی ها جبران شود. 

استاندار مرکزی گفت:  بانکها باید در جهت تحقق تعهدات خود در پرداخت تسهیلات رونق تولید  تلاش نمایند تا بتوانند در پایان سال عملکرد قابل قبولی را ارائه نمایند و در این راستا تا پایان سال نشست هایی با سرپرستان بانکها برگزار شود.

آقازاده با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور و نگاه مردم و مسئولین به بانکها ویژه است، بیان کرد: اگر چه بسیاری از بانک و موسسات مالی و اعتباری بیشتر اعتبارات خود را در راستای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور و به خصوص تسهیلات رونق تولیدو ازدواج هزینه می کنند، اما با این وجود مردم و مسئولان انتظارویژه ای از آنان دارند تا راهبری مسائل اقتصادی را شتاب بخشند. 

استاندار مرکزی گفت: عملکرد بانک ها بیش از دیگر دستگاه های دولتی از سوی مردم مورد ارزیابی قرار می گیرد، بنابراین بانک ها باید با تکریم ارباب رجوع و حذف قوانین سخت گیرانه نسبت به پرداخت تسهیلات به مردم، زمینه رضایتمندی عمومی هر چه بیشتر را از بانک های دولتی و خصوصی را فراهم کنند. 

وی خاطر نشان کرد: سرپرستان بانکها باید  تلاش برای تکریم ارباب رجوع  و همچنین تلاش در جهت تحقق اهداف و برنامه ها را در زیر مجموعه های خود  تقویت نمایند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: موانع قانونی در مسیر تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید از طرف بانک های عامل برطرف شود و با تمام قوا از تولیدکنندگان حمایت هدفمند صورت بگیرد. 
سعید فرخی افزود: توسعه و رونق تولید و استفاده از توانمندی‌ها و کالاهای داخلی سیاست کلان کشور است و باید سعی شود تا مسیر آن هموار و مسائل و مشکلات پیش پای آن را برداشته شود و در این میان نقش موثر بانک ها بسیار تاثیرگذار است. 

وی، میانگین پرداختی بانک های دولتی از میانگین کشوری بالاتر دانست و گفت: در مقابل عملکرد بانک های خصوصی که منابع چشمگیری نیز در اختیار دارند بسیار ضعیف و غیر قابل دفاع است. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: کشور در شرایط حساسی به سر می برد و انتظارات مردم از نهادهای دولتی و به خصوص بانک ها بیشتر از گذشته است، بنابراین بانک ها نیز باید همه ظرفیت های خود را در راستای حل مشکلات مردم و ایجاد رضایتمندی عمومی به کار بگیرند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز گفت: یک هزار و 707 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان مرکزی امسال برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب سازمان صنعت، معدن و تجارت نام نویسی کرده اند که از این تعداد 988 واحد آن ها به بانک های عامل معرفی شدند.

 حاجی پور مبلغ درخواستی همه واحدهای تولیدی معرفی شده به بانک ها را 82 هزار و 226 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این تعداد 524 واحد تولیدی در مجموع چهار هزار و 723 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند. 

وی با بیان اینکه صنایع اراک، ساوه و دلیجان بیشترین میزان تسهیلات را دریافت کردند، بیان کرد: بانک های ملی، ملت و سپه نیز بیشترین تسهیلات رونق تولید را به متقاضیان پرداخت کرده اند. 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها