Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: بانك جامع اطلاعاتي سمن هاي اجتماعي استان تدوين مي شود

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در جلسه كميته تخصصی مشاركت های مردمی و سازمانهاي مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به نقش مهم سازمانهای مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، گفت: بانک جامع اطلاعاتی سمن های حوزه اجتماعی با رویکرد کاهش آسیب های اجتماعی در استان تدوین می شود.

حقیقی معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی  با تاکید بر نقش موثر آموزش مهارت های زندگی در کاهش آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: خانواده و نظام آموزشی در این زمینه می توانند نقش موثری ایفا نمایند و  لازم  است خانواده ها برای ارتباط با جوانان و آشنایی آنان با آسیب های اجتماعی و راه های مبارزه با مواد مخدر آموزش های لازم را ببینند.

وی  با تاکید بر اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر، ابراز کرد: نظام حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مشارکت مردم در جامعه  است  و باید تلاش کرد تا  با ایده ها و برنامه های عملی در این زمینه به نتایج مطلوب دست یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  تصریح کرد: با توجه به وجود مراکز درمان مدار در استان، توزیع مکانی و مجوز فعالیت این مراکز به تناسب مناطق آسیب خیز پیش بینی می شود.

حقیقی بر ساماندهی فعالیت قانونی مراکز درمانی حوزه اعتیاد در استان مرکزی تاکید کرد و گفت: با بررسی مجوز های صادر شده، فعالیت مرتبط با حوزه آسیب های اجتماعی در این مراکز مورد بازبینی قرار می گیرد.

وی از برگزاری همایش صیانت از اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در استان مرکزی خبر داد و افزود: این همایش با حضور دبیران ستاد مبارزه با مواد مخدر پنج استان لرستان، همدان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام و مدیران و سمن های استان در بهمن ماه امسال در اراک برگزار می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  گفت: توسعه کارکردهای اجتماعی سازمان‌های مردم‌ نهاد در حوزه‌ کنترل و کاهش تقاضا و مصرف مواد مخدر، بسترسازی و فرهنگ ‌سازی همگانی مبارزه با مواد مخدر از جمله اهداف برگزاری این همایش است


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها