Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بانكها در پرداخت تسهيلات رونق توليد تسريع كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، بر تسریع بانکها در پرداخت تسهیلات رونق تولید تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسئولین بانکها باید در پرداخت تسهیلات رونق تولید  تسریع و تلاش بیشتری داشته باشند.

زمانی قمی با تاکید بر ارائه گزارش عملکرد بانکهای استان جهت انعکاس به معاون اول رئیس جمهور و رئیس بانک مرکزی ، ابراز کرد: تلاش و پیگیری های لازم برای اعطای به موقع تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط از سوی مسئولان استان انجام شده و امروز زمان قضاوت بر عملکرد بانکها در این زمینه است.

استاندار مرکزی گفت: نظارت بر واحد های تولیدی دریافت کننده این تسهیلات  امری ضروری است که مرحله و روند مخصوص به خود را دارد ولی  این نظارت  نباید موجب کند شدن روند اعطای تسهیلات و متوقف کردن چرخ تولید کشور شود .

وی ضمن تشکر از اقدامات نیروگاه حرارتی شازند در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که در این نشست مطرح شد بر عدم استفاده این نیروگاه از سوخت مازوت تاکید کرد و گفت: در هیچ شرایط متصوری نیروگاه نباید از سوخت مازوت استفاده کند چرا که رئیس جمهوری بر این مسئله تاکید کردند و به عنوان مصوبه دولت است و به وزیر نفت نیز ابلاغ  شده است لذا به عنوان نماینده عالی دولت در استان وظیفه دارم در راستای سلامت مردم و پاکی هوای کلان شهر اراک بر استفاده این نیروگاه از سوخت گاز بعنوان یک مسئله جدی  تاکید کنم .

وی عنوان کرد: در صورتی که در اجرای مصوبه دولت، خللی ایجاد شود در نشست شورای تامین مطرح می شود و با کمک دستگاه قضایی  قانون اعمال خواهد شد.

زمانی قمی بر همکاری بانکها با کمیته امداد امام خمینی (ره)  تاکید کرد و گفت:  کمیته امداد امام خمینی (ره) در ایجاد اشتغال خرد و خانگی با هزینه های یک پنجم ایجاد شغل در بخش صنعت نقش مهمی دارد که باید از این مسیر دفاع و حمایت شود و بانکها نیز باید نقش حمایتی خود را در این زمینه بخوبی ایفا نمایند.

استاندار مرکزی اظهار کرد: بانک ها باید بخشنامه صادر شده مبنی بر پرداخت تسهیلات با شرط یک ضامن را رعایت کنندو بی توجهی به این بخشنامه به معنای غفلت از قوانین و مقررات است و در شهرستان ها فرمانداران تکلیف دارند بر این موضوع نظارت جدی کنند.

استاندار مرکزی بر اطلاع رسانی اقدامات دولت از رسانه ملی نیز تاکید کرد و گفت: انعکاس اقدامات دولت در استان بدون اغراق، غلو و حاشیه از طریق رسانه ملی در ایجاد امید، نشاط و اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی نقش موثری دارد و با توجه به اینکه صدا و سیمای استان نیز بر این اقدام مصمم است دستگاه های اجرایی و به ویژه صنایع استان باید به این موضوع توجه داشته باشند.

زمانی قمی ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین امام حسین (ع)،  گفت: استان مرکزی نیز در کنار دیگر استان ها به برپائی اجلاس بزرگ جهانی زائرین سید الشهدا (ع)  کمک می کند و زائرین استان و همچنین زائرین عبوری از استان برای ما مورد احترام هستند و هر چه خود را بیشتر به سیدالشهدا (ع) نزدیک کنیم  به متن و مرکز نیکی ها و پاکی ها نزدیک شده ایم.

وی همچنین از اقدامات سازمان های مردم نهاد که در همه زمینه ها به مردم خدمت می کنند نیز سپاسگزاری کرد. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان  نیز گفت: 500 میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات دولت به این استان برای ایجاد فرصت های اشتغال کمیته امداد حضرت امام (ره) مصوب شده است.

وی افزود: کمیته امداد استان مرکزی 25 درصد اشتغال استان را کسب کرده و براساس این شاخصه، موفق شد تسهیلات اشتغالزایی را در سفر استانی کسب کند.

ناصری ابراز کرد: این رقم سرمایه از طرف بانک های عامل به میزان بانک ملی 150 میلیارد ریال، سپه 20 میلیارد ریال، ملی 100 میلیارد و 500 میلیون ریال، بانک مسکن 10 میلیارد و 500 میلیون است که باید مصوبه هیات دولت در تخصیص منابع برای اشتغال مددجویان را عملیاتی کنند.

ناصری افزود: برای ایجاد فرصت های اشتغال در استان 170 میلیارد و 440 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی تخصیص و ابلاغ شده است. 

گفتنی است کم و کیف ساخت واحد پسماند صنعتی و ایجاد فرصت اشتغال برای معلولان نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها