Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: بانكها در اعطاي تسهيلات به واحدهاي توليدي تسريع كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با مدیران بانکهای استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بانک های عامل در استان باید در پرداخت تسهیلات مربوط به طرح های مصوب رونق تولید تسریع کنند و 127 پرونده موجود در این بانک ها باید تا پایان شهریور پرداخت شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری  بعنوان نماینده ویژه استاندار در ستاد اقتصاد مقاومتی استان  موظف است به طور مرتب به بانکها سرکشی کرده و  بر روند اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی استان نظارت کند و در این راستا بانکها نیز موظف به همکاری می باشند.

استاندار مرکزی گفت:رویه نظام بانکی استان باید با سیاست های ستاد اقتصاد مقاومتی همخوان شود و راهبردهایی که در سطح کلان کشور مورد تاکید مقامات ارشد نظام است باید در حوزه بانک ها با جدیت عملیاتی شود.

زمانی قمی با اشاره به برگزاری نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی بطور ماهانه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت،ادامه داد: دستور کار جلسه آتی این ستاد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت  باید تا 15 روز قبل از برگزاری جلسه تعیین و برای وزیر صنعت ارسال  و همچنین دو روز برای برگزاری این جلسه پیشنهاد شود.

وی افزود: در سفر اول وزیر صنعت بعنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به استان به شهرستانهای ساوه، خمین و محلات سفرشد  و دیگر شهرستانها باید بعنوان مقصد بعدی سفر وزیر صنعت به استان پیش بینی شوند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برگرداندن رونق به حوزه اقتصاد اراده دولت و تاکید رهبر معظم انقلاب  است که همه وظیفه داریم در این راستا اهتمام ویژه داشته باشیم.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز در این نشست گفت: 75 پرونده رد شده و 44 پرونده ارجاع نشده به بانک های عامل استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید وجود دارد که نیاز است در روند ارزیابی مجدد و پرداخت تسهیلات قرار گیرند.
افشون افزود: برخی از بانک های خصوصی علاقه مند به همکاری طرح های رونق تولید هستند که نیاز است حوزه صنعتی با فرصت سازی و مطالعات، پرونده بیشتری به این بخش اختصاص دهد.

وی ادامه داد: استان مرکزی با 3200 واحد صنعتی قطب صنعت کشور است و نیاز است که در پرداخت تسهیلات رونق تولید پیشتاز باشد و بازرسی های بیشتری در هزینه کرد این تسهیلات صورت پذیرد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بیان کرد: منابع بانکی این استان کمتر از نیاز واحدهای صنعتی استان است و تنها چهار میلیارد و 500 میلیون ریال منابع به تسهیلات رونق تولید استان اختصاص یافته که باید از تمامی آن به نحو احسن استفاده شود.

گفتنی است در این نشست مدیرکل اطلاعات استان ،مدیرکل صنعت، معدن و تجارت  نیز سخنانی را بیان کردند و مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری نیز گزارشی از روند اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی استان ارائه کرد.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها