Portal_background_image

استاندار تاكيدكرد: بانكها در اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي فعال تر عمل كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بانكها باید در اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي فعال تر عمل كنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: همراهی بانکها در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی به ویژه اعطای تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط  امری ضروری است وباید در این زمینه فعالتر عمل کنند.

وی افزود: بررسی عملکرد بانکها در زمینه اعطای تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط روند و چگونگی انجام کار در این زمینه را مشخص می کند  و اقدامی مثبت است که باید ادامه یابد.

استاندار مرکزی با اشاره به تشکیل 400 پرونده جهت اعطای تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط، گفت: یک هفته به بانکها فرصت داده می شود تا فرجام پرونده های ارسالی به شعبات بانکی را مشخص نمایند، اگر روند بصورت نامطلوب پیش رود باید مسیر را تغییر دهیم.

زمانی قمی بیان کرد: بانکها باید برای جلب و جذب منابع و تزریق آن به صنایع راهبرد های موثری بیاندیشند، هر چند در این میان باید منطق هم در نظر گرفته شود ولی نگاه بر این نباشد که برای ارائه تسهیلات به پرونده ای هیچ امکانی وجود ندارد.

وی بیان کرد: کمیته ای ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی استان با مسئولیت مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و دبیری مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل  شود و با حضور مدیران بانکها مسائل مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه را در ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش دهند.  

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بانکها باید خود را برای شرایط فعالتری آماده کنند،تصریح کرد: امروز فضای کشور به نحوی نیست که بتوان روند سال های گذشته را ادامه داد بلکه باید روشها و مسیر را در جهت توسعه و رونق اقتصادی تغییر دهیم ،در نشستی که در تهران برگزار شد از سیستم بانکی کشور گلایه کردم  که باید همراهی بیشتری را با دولت داشته باشند.

زمانی قمی بیان کرد: بخشهایی که با دولت کار می کنند باید در حوزه اقتصاد به شخص استاندار پاسخگو باشند،  نظارت مدیریت ارشد استان و ستاد اقتصاد مقاومتی بر عملکرد این حوزه ها  بسیار جدی خواهد بود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: سوال کردن و پاسخ خواستن از بانکها در سیستم اقتصاد مقاومتی کلید خورده است و مدیریت ارشد استان شخصاً از بانکها بازدید خواهد داشت  و بر نحوه اجرای امور توسط بانکها نظارت می کند.

زمانی قمی ابراز کرد:  مشکل بیکاری اصلی ترین مشکل کشور است که همه باید در جهت  کاهش این معضل و رفع آن در سالهای آتی  تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  نیز در این نشست گفت: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید با تمام توان از طرح های اقتصادی حمایت کنند و زمینه دریافت خدمات و تسهیلات کم بهره را برای طرح های توسعه اقتصادی سرمایه گذاران فراهم کنند. 
 حسن بیگی افزود: اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه و کار ایرانی دو اهرم قوی و محکم در شرایط کنونی است و مسئولان دولت یازدهم باید همه تلاش و کوشش خود را برای جامه عمل پوشاندن به آن به کار بگیرند. 

وی با بیان اینکه استان مرکزی در سال زراعی جاری به مرحله خودکفایی در تولید گندم رسیده است، ادامه داد: تا کنون بیش از 274 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده در صورتی که مصرف سالانه استان به 130 هزار تن هم نمی رسد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  نیز در این نشست گفت: 200 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای طرح های اقتصاد مقاومتی در دشت ها و مناطق روستایی استان مرکزی دریافت شده است. 
عزیز فیلی افزود: پنج درصد سود بانکی این تسهیلات را معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، پنج درصد بنیاد علوی و پنج درصد را نیز استانداری مرکزی پرداخت می کند که با این حساب متقاضیان می توانند با پرداخت کمتر از چهار درصد سود از این تسهیلات استفاده کنند. 

گفتنی است در این نشست ستاد تسهیل استان گزارشی درخصوص طرح خروج از رکود صنایع کوچک و متوسط ارائه کرد و بانکها نیز گزارشی از عملکرد تسهیلات کارگاه های کوچک و متوسط ارائه کردند.

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها