Portal_background_image

استاندار مركزي در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري: بانكها با برنامه محوري و تسهيل امور در موفقيت راهبردهاي اشتغالزايي نقش آفريني كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: بانکها باید با حساسیت، برنامه محوری و تسهیل امور در موفقیت راهبردهای اشتغالزایی منطقه نقش آفرینی کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی افزود: شرایط پسا تحریم فرصتی طلایی برای توسعه، رونق اقتصادی و اشتغال است و هیچ گونه تعلل و کندی و بی برنامگی در حوزه اقتصادی استان و بانک ها پذیرفتنی نیست.

وی بیان کرد: بیکاری بزرگترین چالش پیش روی تصمیم سازان است که طیف گسترده ای از افراد جامعه را رنج می دهد و برای سامان بخشی به این معضل، همه باید تلاش کنند و بانک ها نیز در این خصوص تکلیف جدی و سنگینی دارند.
استاندار مرکزی ادامه داد: بانک های عامل استان باید در فرصت باقی مانده از سال در زمینه ارائه تسهیلات قرض الحسنه بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال جاری تلاش مضاعفی کنند و نیاز است که هر دو هفته یک بار تیم اجرایی استان را در جریان اقدامات موثر خود قرار دهند.
وی گفت: تسهیلات مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مربوط به قشرهای ضعیف جامعه است و باید هر چه توان است برای خودکفایی و توانمندی این قشر گذاشته شود و بانک ها نیز در ارائه تسهیلات به این قشر باید ساز و کارهایی بیندیشند تا ایراد و سختی را به حداقل ممکن برسانند.
زمانی قمی بیان کرد: کشور در سال های گذشته شرایط سختی را در عرصه اقتصاد متحمل شده و نیاز است که در سایه تعامل مدیران بانکی و اجرایی ساز و کارهای خوبی را در پیشبرد امور اقتصادی و اشتغالزایی استان پیشه کرد.
وی گفت: بسیاری از بانک های عامل استان مرکزی نیز عملکرد خیلی خوبی در راستای ارائه تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و سایر بخش ها داشته اند که جای تقدیر دارد.
استاندار مرکزی افزود: نیاز است که بانک های عاملی که به عملکرد مطلوب در سال جاری نرسیده اند ، فرصت را غنیمت شمرده و تا پایان کار کندی ها را جبران کنند و به کارنامه قابل قبول برسند.
افشون معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: در ارزیابی عملکرد بانک های عامل استان در ارائه تسهیلات بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 94 جذب اعتبارات نسبت به مدت مشابه قبل 50 درصد کاهش دارد که باید علت یابی شود.
ظفر افشون افزود: تسهیلات کمیته امداد و بهزیستی برای قشر ضعیف جامعه در نظر گرفته شده و باید کمک شود تا متقاضیان در فرصت باقی مانده از سال از آن محروم نشوند.
وی بیان کرد: قانون در ارائه این تسهیلات وجود یک ضامن را الزامی کرده در حالیکه اقشار ضعیف برای دریافت تسهیلات به سختی توان آن را دارند که ضامن حقوقی بیاورند.
در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز گزارشی بیان کرد و  دو طرح بخشودگی جرایم بانکی شرکت تعاونی برزگران به مبلغ 230 میلیون ریال و طرح مرحوم علی اکبر احمدلو به مبلغ هشت میلیون ریال، اختصاص رشته تهیه و بسته بندی انواع جوانه گیاهی در ردیف طرح های اشتغالزایی، صدور مجوز 18 طرح پشتیبان با 180 فرصت شغلی مصوب شد.
پیگیری موانع پیش روی بانک های عامل از مرکز، برگزاری نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و نمایندگان بانک ها در خصوص ارزیابی روند تسهیلات و حل مشکلات و نشست تسهیلات مشاغل خانگی از دیگر مصوبات این نشست بود.

 

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها