Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي هماهنگي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس : باغ موزه استان مركزي هفته دولت امسال بهره برداري مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: باغ موزه دفاع مقدس این استان ابتدای شهریور ماه امسال همزمان با هفته دولت راه اندازی می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: عملیات تکمیل این بنای فرهنگی از رشد مطلوبی برخوردار است و این رویه باید تا هفته دولت ادامه داشته باشد. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی مهرماه سال آینده در اراک برگزار می شود، عملیات ساخت باغ موزه استان باید پیش از این تاریخ به اتمام برسد. 

رئیس شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: سال گذشته 30 میلیارد ریال از منابع استان برای تکمیل باغ موزه اختصاص یافت امسال هم 15 میلیارد ریال برای این مهم اختصاص می یابد. 

آقازاده اظهار داشت: به دلیل شرایط اقتصادی و محدویت منابع صرفه جویی و استفاده بهینه از اعتبارات، نظارت بر کیفیت ساخت و ساز مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی وظیفه دارد شرح وظایف تمامی دستگاه های اجرایی را فهرست بندی و به دستگاه ها ارائه کند. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: مهمترین بخش باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی ساختمان گالری ها است که پیمانکار این طرح باید در سه شیف کاری ساخت این مجتمع را به پایان برساند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: اگرچه بخش عمده ای از مجتمع باغ موزه دفاع مقدس این استان شاخته شد اما تا تکمیل نهایی فاصله زیادی است که باید با کار جهادی و افزایش شیفت ها به زودی تکمیل شود. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تکمیل عملیات ساخت باغ موزه دفاع مقدس این استان با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به 120 میلیارد ریال منابع مالی نیاز دارد. 

«مصطفی مشایخی» افزود: عملیات اجرایی مرحله اول باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی شامل محوطه سازی، باغ ایرانی، کانال ارتباطی فکه و شلمچه، یادمان شهدا، 2 هزار و 500 متر سنگ فرش، یک سوم از مجموع فضای سبز، ساختمان اداری، نگارخانه و سالن آمفی تئاتر تکمیل شده است. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: عملیات اجرایی مرحله دوم باغ موزه این استان نیز شامل مجموعه گالری ها است که 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل این بخش حدود 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. 

مشایخی گفت: مجموعه گالری باغ موزه دفاع مقدس در 42 غرفه طراحی شده که اسناد و عکس های معرف نقش استان مرکزی در هشت سال دفاع مقدس در آن به نمایش گذاشته می شود. 

وی افزود: بخش عمده ای از محوطه سازی، فضای سبز و ساختمان اصلی نیز انجام شده و تکمیل نهایی این 2 بخش نیز هر کدام 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

شهردار کلانشهر اراک نیز گفت: با وجود اینکه مصوبات ابلاغی شورای اسلامی شهر برای مشارکت شهرداری در تکمیل باغ موزه دفاع مقدس 15 میلیارد ریال است اما تا کنون بیش از 30 میلیارد ریال قرارداد با پیمانکاران مختلف منعقد شده است. 

«محمد کریم شفیعی» افزود: بخش عمده ای از فعالیت های شهرداری کلانشهر اراک در باغ موزه دفاع مقدس استان از محل اعتبارات سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری انجام می شود. 

باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع طراحی شده که هشت هزار متر مربع آن زیربنای فرهنگی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها