Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي هماهنگي بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس: باغ موزه استان مركزي شهريور سال آتي راه اندازي مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، گفت: باغ موزه دفاع مقدس این استان شهریور ماه سال آتی همزمان با هفته دفاع مقدس راه اندازی می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:عملیات تکمیل این بنای فرهنگی از رشد مطلوبی برخوردار است و در صورت تداوم این رویه هفته دولت یا هفته دفاع مقدس سال 98 به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی مهرماه سال آینده در اراک برگزار می شود، عملیات ساخت باغ موزه استان باید تا آن تاریخ به اتمام برسد.

رئیس شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: سال جاری اعتبارات چشمگیری از محل منابع استانی و شهرداری اراک برای تکمیل باغ موزه استان تزریق شد اما مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان باید برای جذب اعتبارات ملی درون دستگاهی خود نیز تلاش کنند.

آقازاده اظهار داشت: استانداری مرکزی تاکنون بیش از 20 میلیارد ریال برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس تخصیص داده و در صورت نیاز باز هم اعتباراتی برای تکمیل این طرح تخصیص می دهد اما منابع بودجه ای استان محدود است و جذب اعتبارات ملی می تواند کمک شایانی به تکمیل انی طرح بکند.

وی افزود: مهمترین بخش باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی ساختمان گالری ها است که پیمانکار این طرح باید حتی در سه شیف کاری ساخت این مجتمع را به پایان برساند.

استاندار مرکزی بیان کرد: اگرچه بخش عمده ای از مجتمع باغ موزه دفاع مقدس این استان ساخته شد اما تا تکمیل نهایی فاصله زیادی است که باید با کار جهادی و افزایش شیفت های کاری تا پایان شهریور ماه سال آیند تکمیل شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: تکمیل عملیات ساخت باغ موزه دفاع مقدس این استان با 67 درصد پیشرفت فیزیکی به 70 میلیارد ریال منابع مالی نیاز دارد.

«مصطفی مشایخی» افزود: عملیات اجرایی مرحله اول باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی شامل محوطه سازی، باغ ایرانی، کانال ارتباطی فکه و شلمچه، یادمان شهدا، 2 هزار و 500 متر سنگ فرش، یک سوم از مجموع فضای سبز، ساختمان اداری، نگارخانه و سالن آمفی تئاتر تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: عملیات اجرایی مرحله دوم باغ موزه این استان نیز شامل مجموعه گالری ها است که 49درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عمده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این بخش است.

مشایخی گفت: مجموعه گالری باغ موزه دفاع مقدس در 42 غرفه طراحی شده که اسناد و عکس های معرف نقش استان مرکزی در هشت سال دفاع مقدس در آن به نمایش گذاشته می شود. وی افزود: مجموعه محوطه باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی 65 درصد، دیوار لاله ها 92 درصد و محوطه پارکینگ نیز 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز تا شهریورماه سال آینده بهره برداری می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها