Portal_background_image

بازوند: 70 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان مرکزی در برابر زلزله بالاي شش ريشتر مقاوم نیست

معاون امور عمرانی استاندار  از استحکام و مقاومت پایین بیش از 70 درصد از واحدهای مسکونی روستایی در برابر زلزله بالای شش ریشتر خبر داد.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در همایش بخشداران استان مرکزی در اراک افزود: مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در برابر زلزله از تاکیدات مهم دولت دهم به شمار می‌رود که در این راستا اعتبارات خوبی برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون 70 درصد از واحدهای مسکونی روستایی در برابر زلزله بالای شش ریشتر بدون استحکام و 15 هزار مسکن روستایی نیز نیازمند مقاوم‌سازی هستند که باید هر چه سریع‌تر مقاوم‌سازی و بازسازی این واحدها آغاز شود.

معاون امور عمرانی استاندار گفت: در سال جاری 450 میلیارد ریال اعتبار به منظور نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی به استان اختصاص یافته که تعهد امسال استان در مقاوم‌سازی مسکن روستایی چهار هزار واحد است.

بازوند ادامه داد: تشویق روستاییان به منظور مقاوم‌سازی واحدهای روستایی از ضروریات است که مسئولان و به ویژه بخشداران باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی همچنین اعتبارات مدیریت روستایی استان در سال جاری را 2 هزار و 450 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: اعتبارات تخصیصی مدیریت روستایی از محل عوارض تولیدات و آلایندگی تاکنون 250 میلیارد ریال بوده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به 800 میلیارد ریال افزایش یابد.

معاون امور عمرانی استاندار خاطر نشان ساخت: با توجه به وضعیت انقباضی بودجه‌ها هزینه‌کرد صحیح اعتبارات باید در دستور کار بخشداران قرار گیرد.

بازوند گفت: 33 دستگاه ماشین‌آلات سنگین امسال در اختیار دهیاری‌ها و تعاونی‌های دهیاری‌های استان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندار نیز بر لزوم فراهم‌سازی زیرساخت‌های برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی توسط بخشداران تاکید کرد.

فرهاد اسکندری افزود: انتخابات ریاست جمهوری آینده در استان مرکزی به صورت تمام اتوماتیک برگزار خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها