Portal_background_image

بازوند: 25 هزار نفر از استان مركزی در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) شرکت می‌کنند

معاون عمراني استاندار گفت: امسال با برنامه‌ريزی‌های پيش بينی شده تعداد 25 هزار نفر از استان مركزی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) شركت خواهند كرد.

هوشنگ بازوند، معاون عمرانی استاندار، 12 ارديبهشت‌ماه در جلسه ستاد بزرگداشت بيست و سومين سالگرد ارتحال حضرت امام خمينی(ره) كه در سالن پيامبر اعظم(ص) استانداری مركزی برگزار شد گفت: كميته‌های كه سال گذشته شكل گرفته امسال نیز مانند سال گذشته با توجه به تجارب به كار خود ادامه خواهند داد.

وی بيان كرد: با توجه به اينكه حضرت امام(ره) متعلق به اين استان است اين توقع و انتظار است كه اين مراسم نسبت به ساير مراسم‌ها با شکوه خاص برگزار شود.

بازوند افزود: همچنين به علت نزديكی استان مركزی به مرقد مطهر حضرت امام(ره) نسبت به استان‌های ديگر لازم است تا مشاركت‌های جدی‌تری در هرچه با شكوه برگزار كردن اين مراسم انجام شود.

معاون عمرانی استانداری مركزی تصريح كرد: در اين راستا اعتباراتی نیز در نظر گرفته شده که در بين دستگاه‌های برگزاركننده توزيع خواهد شد تا بتوانيم اين مراسم را پررنگ‌تر برگزار كنيم.

وی اظهار كرد: امسال نيز با برنامه‌ريزی‌های پيش بينی شده تعداد 25 هزار نفر از استان مركزی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) شركت خواهند كرد، لذا جهت اعزام اين تعداد افراد نياز به يك برنامه‌ريزی منسجمی است كه توسط مديران استان شكل خواهد گرفت.

بازوند در ادامه اعضای ستاد تشكيل جلسه را متشكل از 7 كميته اعلام كرد و افزود: كميته امنيتی و انتظامی با مسئوليت معاون سياسی و امنيتی استانداری، كميته برگزاری مراسم با مشاركت سازمان تبليغات، كميته اعزام كه بار اصلی مراسم را بر دوش خواهد داشت با مسئوليت سپاه استان، كميته فرهنگی و تبليغات با مشاركت اداره ارشاد، كميته امداد و درمان با مسئوليت دانشگاه علوم پزشكی و كميته حمل و نقل و ترابری با مشاركت سازمان صنعت و معدن هفت كميته تشكيل شده خواهد بود.

وی در ادامه خطاب به مسئولين كميته‌ها اظهار كرد: كليه كميته‌ها موظف هستند تا پس از جلسه، ظرف يك هفته با اعلام برنامه‌ها آمادگی خود را در جهت برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل اعلام نمايند.

اين مقام مسئول در پايان خواستار جديت مديران و دستگاه‌های اجرايی در برگزاری مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب شد.

آيت‌الله دری نجف‌آبادی، نماينده ولی فقيه در استان مركزی و امام جمعه اراك نيز در جلسه ستاد بزرگداشت بیست و سومین سالروز ارتحال امام خمینی(ره)  گفت: قطعا ستاد ارتحال امام راحل هم‌چون گذشته در استان و در كشور ضمن موفقيت تاثيرگذار، منشا خير و بركت برای ملت مسلمان و مايوس كننده برای دشمنان اسلام و قرآن و راهگشا برای همه انديشه‌های عاشق حق، عدالت و انسانيت خواهد بود.

وی تصريح كرد: اميد است كه با نيت خير شما اين اهداف تحقق يابد و هرچه نيت انسان خالصانه و پاك باشد و همانگونه كه قدم‌ها و درس‌های اخلاقی امام(ره) ماندگار بوده و خواهد بود به همان نسبت هم كارها و قدم‌های ما تاثيرگذار و ماندگار باشد.

امام جمعه اراک با ياد از شهيد والامقام استاد مرتضی مطهری اظهاركرد: شهيد مطهری يكی از شاگردان و يكی از ميوه‌های شجره طيبه امام راحل بود كه امروز پس از گذشت 32 سال همچون ستاره جهان افروزی نورانيت و صفا را در عالم پخش مي‌كند.

وی در ادامه با تاكيد بر عمل صالح تصريح كرد: عمل صالح انسان را در پيشگاه خداوند متعال بالا مي‌برد و قطعا اولين شرط عمل صالح نيز آن است كه در آن جزء برای رضایخدا انگيزه ديگری در كار نباشد.

آيت‌الله دری نجف آبادی خاطرنشان كرد: شروع حركت امام خمینی(ره) برای خدا بود و امروز هم آثار خير و بركت آن را در جامعه مشاهده مي‌كنيم و حركت ایشان تا قيامت تداوم خواهد داشت و اين چراغی كه امام راحل روشن كردند هرگز در عالم خاموش نخواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان كرد روز به روز هم به عظمت و منزلت امام(ره) و هم ملت مسلمان افزوده خواهد شد و كسانی كه از اولين روزهای انقلاب با بنیانگذار انقلاب و حركات ایشان مخالفت كردند راه به جايی نخواهند برد.

آيت‌ الله دری نجف آبادی افزود: وظيفه ما در استان مركزی در برگزای هرچه بهتر سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) چند برابر خواهد بود؛ لذا بايد حركت وسيعتری انجام شود و با تفكری عميق‌تر آسيب شناسی كرده و جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی، اعتقادی، اخلاقی و امنيتی برنامه‌ريزی كنيم و لازم است كه همه نهادها و ارگان‌ها دست به دست هم اين مراسم را به نحو شایسته برگزار كنند.

امام جمعه اراك در ادامه رمز ماندگاری جامعه را ترویج افكار بلند حضرت امام راحل در دل‌ها دانست و افزود: مردم استان مركزی امسال مقيد خواهد بود تا با همت بيشتر در برگزاری كيفی و محتوايی مراسم به تقويت انگيزه‌ها توجه كند و در اين ميان سازمان تبليغات استان مسئوليت سنگين‌تری را بر عهده خواهد داشت، چراكه كار تبليغ اسلام به معنای واقعی و ارتقاء فرهنگ عمومی بر عهده آنان خواهد بود.

وی در ادامه تربيت، اخلاق، پاسداری از ارزش‌های امام خمینی(ره) و انقلاب و ارزش‌های متعالی انقلاب را از اهداف اصلی و مهم برشمرد و اظهاركرد: همه بايد سعی كنيم تا اين ارزش‌ها به فراموشی سپرده نشود، ليكن با طبل و دهل اين ارزش‌ها رسوخ پيدا نكرده و پايدار نخواهد بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها