Portal_background_image

بازوند :‌ 47زلزله برخی نواحی استان مركزی را لرزانده است

معاون عمرانی استاندار گفت: 47 زلزله بالای 5/2ریشتر برخی نواحی این استان از جمله داودآباد و آشتیان را از 24 دی ماه امسال تاكنون لرزانده است.

'هوشنگ بازوند' عصر یكشنبه در جلسه ستاد بحران این استان افزود: لرزشهای زیر 5/2 ریشتر، زلزله محسوب نمی شود و از تعداد زلزله های بالای 5/2 ریشتر، 23 زلزله از 24 تا 30 دی ماه و 24 زلزله از اول بهمن ماه تاكنون بوده است.
وی بیان كرد: در این راستا با چهار موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، سرپرست سازمان مدیریت بحران، رییس مركز تحقیقات ساختمان و رییس پژوهشكده سوانح طبیعی و پژوهشكده مهندسی زلزله مكاتباتی شده كه موسسه مركز تحقیقات ساختمان سه دستگاه شتاب نگار و پژوهشكده مهندسی زلزله، سه شتاب نگار و چهار لرزه نگار در مسیرهای زلزله نصب كرده اند.
معاون عمرانی استاندار ادامه داد: موسسه پژوهشكده مهندسی زلزله قول مساعد داده تا چهارشنبه هفته جاری تجزیه و تحلیل نهایی خود را از این زلزله ها اعلام كند.
بازوند اظهار كرد: با وجود اینكه از نظر محققان، زلزله های اخیر نگران كننده نیستند، اما اقدامات لازم برای پیشگیری از زلزله احتمالی اندیشیده شده و دستگاه های خدمات رسان باید آماده باش باشند.
وی یادآور شد: برای توزیع چادرهای رایگان قبل از وقوع حادثه بین مردم، اعتباری داده نشده اما بیش از 200 چادر تهیه و توزیع شده كه بخشی از اعتبار این چادرها توسط مردم و بخشی توسط ستاد حوادث پرداخت شده است.
در این نشست در خصوص پیشگیری از زلزله و وظایف دستگاه های خدمات رسان در زمان زلزله احتمالی بحث و تبادل نظر شد و مصوب شد هر چه سریعتر یك درمانگاه مجهز در شهر داودآباد ایجاد شود
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها