Portal_background_image

بازوند: یک‌هزار و 460 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌‌های استان مرکزی اختصاص یافت

معاون عمرانی استاندار اعتبارات عمرانی شهرداری‌های استان در سال جاری را یک‌هزار و 460 میلیارد ریال اعلام کرد.

هوشنگ بازوند ظهر امروز در همایش شهرداران استان مرکزی افزود: اعتبارات سال‌جاری شهرداری‌‌های استان دو هزار و 970 میلیارد ریال است که 49 درصد این اعتبار به اجرای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 937 پروژه عمرانی در دستور کار شهرداری‌های سراسر استان قرار دارد که برخی از این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی بالایی در حال اجرا هستند.

معاون عمرانی استاندار گفت: با توجه به کمبود اعتبارات شهرداری‌ها فروش اموال بلااستفاده در دستور کار شهرداری‌ها قرار گرفته است که این اقدام نقش موثری در تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌ها دارد.

بازوند در ادامه بر لزوم توجه به نماسازی ساختمان‌های خصوصی و دولتی تاکید کرد و گفت: توجه به نماهای ساختمان، اصلی مهم در زیباسازی شهر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی نیز ترویج روش‌های طراحی ساختمانی و معماری صرفه‌جویانه را امری ضروری دانست و گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی ترویج روش‌های طراحی ساختمانی و معماری صرفه جویانه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی افزود: توجه به امر ساماندهی سکونتگاه‌های غیرمجاز، اجرای طرح‌های کارآمد در حوزه ترافیک شهری، نظارت دقیق و ارتقای بهره‌وری انسانی و عمرانی در شهرداری‌ها نیز از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین خواستار توجه مدیران شهرداری‌ها به بودجه بیت‌المال شد.

ابوالقاسم نصراللهی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی نیز گفت: خوشبختانه در حال حاضر میزان رضایتمندی مردم از عملکرد مدیریت شهری استان در سطح بالایی قرار دارد که برای افزایش این رضایتمندی مدیران باید بیش از گذشته تلاش کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها